Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Pamja e fytyrave të njohura rrit tërheqjen seksuale Empty Pamja e fytyrave të njohura rrit tërheqjen seksuale

Sat 10 Mar 2012 - 1:22
Antropologu Cindy Cornell nga New York-u, arriti në përfundim se pamja e fytyrave të njohura çliron një hormon, i cili rrit kënaqësinë për kontakt fizik.Nëqoftëse vendosim në një kafaz dy krijesa të seksit të kundërt, por të të njëjtit lloj, më e mundura është që të vijnë në kontakt fizik. Në qoftë se quajmë kafaz zyrat ku punojmë dhe kalojmë orët më të shumta të ditëve tona, atëherë mund të kuptojmë pse disa herë atmosfera është e elektrizuar.Asnjë nuk pranon sigurisht që u dashurua me dikë sepse thjesht kaloi para tij, por Cornell thotë që takimet e shpeshta dhe të pafajshme, mund të rritin mundësitë e tërheqjes seksuale dhe në qoftë se nevoja jonë biologjike është të riprodhojmë, atëherë është e panevojshme të kërkojmë gjysmën tonë në gjithë planetin. /Telegrafi/
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

Pamja e fytyrave të njohura rrit tërheqjen seksuale Empty Re: Pamja e fytyrave të njohura rrit tërheqjen seksuale

Sat 10 Mar 2012 - 1:30
e thuj pastaj qe kam faj une Pamja e fytyrave të njohura rrit tërheqjen seksuale 1698836746 grrrr
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi