Shko poshtë
Amelia
Amelia
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 6705
<b>Hobi</b> Hobi : Ngacmimet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi torte
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/08/2010

default Thenia e Dites !!

prej Tue 9 Nov 2010 - 14:01
First topic message reminder :

shkruani shprehjen te cilen e thoni shume brenda dites...apo qe ju eshte bere Rutine...pra qe e perdorni shpesh ...

FjoollaaH
FjoollaaH
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1032
<b>Hobi</b> Hobi : Aktrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : LloKaTrO
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/07/2011

default Re: Thenia e Dites !!

prej Mon 6 May 2013 - 16:44
Mos planifiko nje te ardhme me nje person, i cili nuk ka planifukuar asnje te ardhme per veten e tij...


Jetojme ne vendin e shqiponjave, por cdo dite rrethohemi nga laraskat.
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Thenia e Dites !!

prej Mon 6 May 2013 - 17:34
ata qe nuk me duan,nuk mund te i ndalojne te tjeret te me duan
Interistja
Interistja
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 22
<b>Postime</b> Postime : 2272
<b>Hobi</b> Hobi : Te luaj futboll me cunat e lagjes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/01/2013

default Re: Thenia e Dites !!

prej Mon 6 May 2013 - 18:25
Imagjinata është një nga mënyrat e mira për të mashtruar trurin
Shpërfill mendimet negative!


Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Thenia e Dites !!

prej Wed 29 May 2013 - 20:32
Lere të ardhmen të flejë e qetë, po e zgjove para kohe, ke për te jetuar një të tashme të përgjumur.

_Franc Kafka


Thenia e Dites !! - Faqe 11 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Moter shqiptare
Moter shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 33
<b>Postime</b> Postime : 47
<b>Hobi</b> Hobi : zanatin e dores
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : si cdo femer shqiptare ne shtepi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2013

default Re: Thenia e Dites !!

prej Wed 29 May 2013 - 21:25
Do sene t'vogla` kan vler shum t'madhe


Bota është plot me sy të bukur, por sytë që te shohin me sinqeritet dhe dashuri janë të pakët.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Thenia e Dites !!

prej Sat 1 Jun 2013 - 19:37
Të dashurojmë edhe pse..
"Ne nuk jemi personat e njëjtë këtë vit si vitin e kaluar, as ata që dashurojmë mbeten të njëjtë. Është një rast i lumtur në qoftë se ne, duke ndryshuar, vazhdojmë të dashurojmë një person të ndryshuar"


William Somerset


Thenia e Dites !! - Faqe 11 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Thenia e Dites !!

prej Sat 1 Jun 2013 - 21:26
Thelbi i gjithckaje eshte Jeto, të të jetojnë…Duaj ,të të duan..
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Thenia e Dites !!

prej Sun 2 Jun 2013 - 3:45
Është një libër i mirë ai që hapet me pretendim dhe mbyllet me përfitim.

| Amos Bronson Alcott |


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Thenia e Dites !! - Faqe 11 Bar_glitter_crown_bar
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Thenia e Dites !!

prej Sun 2 Jun 2013 - 10:32
"Flakja e paragjikimeve eshte kerkesa e pare per njohjen e se vertetes"


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Thenia e Dites !! - Faqe 11 J5zhxd
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Thenia e Dites !!

prej Sun 2 Jun 2013 - 12:07
Mire: Kjo eshte fjala qe perdorin femrat per te mbyllur nje diskutim ku kane te drejte dhe ti duhet ta qepesh. Very Happy


Thenia e Dites !! - Faqe 11 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Thenia e Dites !!

prej Thu 13 Jun 2013 - 14:22
Femer eshte ajo qe ti mban te dy "kokat" lart !

_Thene nga nje burre qe dashurohet cdo dite pas gruas se tij lll


Thenia e Dites !! - Faqe 11 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Thenia e Dites !!

prej Sun 28 Jul 2013 - 14:47
"Thenia e Dites !!"
me
"Thenie te bukura... " U bashkuan

"Gjithkush mund të bëje mrekulli, gjithkush mund të arrijë qëllimet e veta, vetëm në qoftë se është në gjendje të mendoj, nëse është në gjendje të presë, në qoftë se është në gjendje të agjërojë"

Nga romani: Siddhartha.

Hermann Hesse është njëri nga shkrimtarët më të shquar gjermanë të shekullit të njëzet. Përveç shkrimeve në prozë, Hermann Hesse shquhet si poet me më shumë se 680 poezi të përmbledhura në 12 vëllime.


Thenia e Dites !! - Faqe 11 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Thenia e Dites !!

prej Sun 28 Jul 2013 - 14:50
"Që të bëhemi të suksesshëm në jetë duhet të dukemi pamend por duhet të jemi të mençur"

Charles de Secondat baron de Montesquieu , (18 janar 1689 – 10 shkurt 1755) ishte një mendimtar francez i cili jetoi gjatë periudhës së Iluminizmit. Ai njihet për nga sqarimet e tij të teorisë së ndarjes së fuqive e cila teori zbatohet nga shumë kushtetuta në mbarë botën


Thenia e Dites !! - Faqe 11 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Thenia e Dites !!

prej Sun 28 Jul 2013 - 14:51
"Shumica nga ne kërkojmë kënaqësitë me aq nxitim, sa që i parakalojmë"

Søren Aabye Kierkegaard ishte një filozof, teolog dhe poet nga Danimarka.


Thenia e Dites !! - Faqe 11 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Thenia e Dites !!

prej Sun 28 Jul 2013 - 14:56
"Ju mund ti mashtroni të gjithë njerëzit kohë pas kohe dhe disa njerëz gjatë gjithë kohës, por nuk mund ti mashtroni të gjithë njerëzit gjithë kohën".

Abraham Lincoln (12 shkurt 1809 - 15 prill 1865) ishte presidenti i 16-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Lincoln udhëhoqi me sukses SHBA-të gjatë krizës më të madhe kushtetuese, ushtarake, dhe morale - Luftën Civile Amerikane - ruajtjen e Bashkimit, si dhe duke i dhënë fund skllavërisë dhe nxiti modernizimin ekonomik dhe financiar.

"Është më mirë të ju urrejnë për atë që jeni se sa të ju dashurojnë për atë që s'jeni"
André Paul Guillaume Gide ishte një autor francez. Ai ka fituar çmimin Nobel për Letërsi në vitin 1947

"Zot, sa e bukur ishte - pamja ime e parë e Orientit - një grua të cilën, vetëm poeti i shkretëtirës do të dinte ta lavdërojë: fytyra e saj ishte dielli, flokët e saj hija mbrojtëse, sytë e saj burime uji të ftohtë, trupi i saj si palma më e hollë, ndërsa buzëqeshja e saj një mirazh"

Amin Maalouf, është një shkrimtar me origjinë libaneze që ka jetuar në Francë. Është shkrimtar tejet i njohur, shkruan në gjuhën arabe dhe frënge si dhe është përkthyer në shumë gjuhë të botës.


Thenia e Dites !! - Faqe 11 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Thenia e Dites !!

prej Sun 28 Jul 2013 - 14:59
"Jam duke qeshur me veten sot
Në këtë zemër nuk ka mbetur më asnjë dëshirë
Apo ndoshta nuk ka mbetur as zemër
Nga të gjitha dëshirat i çliruar
I qetë si Toka rri ulur
Klithma ime e heshtur jehon si bubullimë
Tejpërtej gjithësisë
Nuk jam i shqetësuar për këtë
E di se nuk do ta dëgjoj askush
Përveç meje"

Rumi ishte një dijetar poet, jurist dhe teolog mysliman i shekullit 13 nga Persia. Sot e kësaj dite poezitë dhe fjalët e tij mbeten udhërrëfyes spiritual në tërë botën.


Thenia e Dites !! - Faqe 11 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Thenia e Dites !!

prej Sun 28 Jul 2013 - 15:03
“Një njeri do të harrojë atë që ia ke thënë. Një njeri do të harrojë dhe atë që e ke bërë. Por ai kurrë nuk do të harrojë mënyrën se si e ke bërë të ndjehet”
Maya Angelou është një poete, aktore dhe aktiviste e të drejtave të njeriut. Ajo ka origjinë afrikano-amerikane.


Thenia e Dites !! - Faqe 11 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Thenia e Dites !!

prej Wed 31 Jul 2013 - 19:55
"Më kujto dhe buzëqesh, sepse është më mirë të harrosh se sa të më kujtosh dhe të qash"

Theodor Seuss Geisel ishte një poet, shkrimtar dhe karikaturist amerikan shumë i njohur me ilustrimet e tij si Dr. Seuss nëpër librat e fëmijëve.


Thenia e Dites !! - Faqe 11 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Thenia e Dites !!

prej Wed 31 Jul 2013 - 20:04
“Durimi është të distancohesh nga të gjithë shkeljet dhe mëkatet. Të jesh i qetë kur të kanë gelltitur vuajtjet e mëdha dhe të shfaqesh se ke mjaft, ndërkohë që varfëria është banues i përhershëm në shtëpinë tënde”

Dhun-Nun el-Misri ishte një dijetar musliman.


Thenia e Dites !! - Faqe 11 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Thenia e Dites !!

prej Thu 1 Aug 2013 - 13:30
"Ti mendon se varferi eshte te mos kesh para ? Mendon se ne jemi te mjere ngaqe kerkojme lemoshe njerezve si puna e shkrimtareve te pasur, cifteve qe ndihen te zene ne faj, turisteve qe e quajne Parisin qytet te piste, te rinjve idealiste qe kane iluzione se mund te shpetojne boten ? I mjere je ti, qe nuk ke te drejte te besh ate qe do, qe je i detyruar te ndjekesh rregullat qe nuk i ke vendosur e nuk i kupton ti vete."

_Paulo Coelho.


Thenia e Dites !! - Faqe 11 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
neon
neon
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
 <b>Mosha</b> Mosha : 106
<b>Postime</b> Postime : 417
<b>Hobi</b> Hobi : Te ze peshk me fill spanje
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/08/2013

default Re: Thenia e Dites !!

prej Wed 21 Aug 2013 - 15:11
2+2=5... Apo ishte4??
Nejse aman.. Very Happy
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Thenia e Dites !!

prej Wed 21 Aug 2013 - 21:43
Shoh njerez qe puthen por s'perputhen , shoh njerez qe perputhen por s'puthen ! zfz 


Thenia e Dites !! - Faqe 11 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
ShtriGa
ShtriGa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 24
<b>Postime</b> Postime : 220
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Burrel
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/01/2014

default Re: Thenia e Dites !!

prej Wed 12 Feb 2014 - 9:10
vdeksh


Thenia e Dites !! - Faqe 11 Animation1-1
Sponsored content

default Re: Thenia e Dites !!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi