Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Bild nuk do të publikojë nudo në faqen e parë Empty Bild nuk do të publikojë nudo në faqen e parë

Sun 11 Mar 2012 - 1:50
Bild nuk do të publikojë nudo në faqen e parë F.0310194743499_mGazeta më e madhe në Gjermani dhe Europë, Bild, nuk do ketë më femra të zhveshura në faqen e parë, pasi ditën e 8 Marsit redaksia ka vendosur që të heqë “vajzën e zhveshur të faqes 1”.
Mbi 5.000 femra janë zhveshur që nga viti 1984 për të pozuar për gazetën me një tirazh të përbindshëm, por në Ditën e Gruas, redaksia ka reflektuar. Dhe vendimin e kanë marrë vetëm meshkujt e redaksisë pasi 300 femrat kolege ishin pushim- raporton Kosovapress.

Ndryshe, në vitin 1970 ishte gazeta britanike “The Sun” që nisi të nxirrte në faqen 3 femrat e zhveshura. Ato njiheshin si “Page 3 Girls”. Gazeta nxori nudo emra të tillë si Samantha Fox apo Katie Price. Madje pati një debat në parlament kur nisën të publikohen të tilla foto. Por gjermanët e “Bild” shkuan më tej, e nxorën vajzën nudo në faqen e parë.

Tani gjërat kanë ndryshuar, por Bild premton se do t’i përmbahet si gjithmonë motos së vet: “Të vërtetat e zhveshura, ne i tregojmë të dyja”. /Telegrafi/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi