Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Mashkulli që ka lindur tre fëmijë: Më quajnë përbindësh! Empty Mashkulli që ka lindur tre fëmijë: Më quajnë përbindësh!

Sun 11 Mar 2012 - 2:49
Mashkulli që ka lindur tre fëmijë: Më quajnë përbindësh! F.0308082448361_mThomas Beattie është mashkulli i parë në botë që ka lindur fëmijë, edhe atë tri herë, falë faktit se ka lindur si femër. Edhe pse tani ai dëshiron të bëjë jetë të qetë në Arizona, shpeshherë përballet me kritika nga shoqëria.
“Kërcënohemi me vdekje. Më kanë quajtur përbindësh. Të gjitha gjërat e tilla janë publikuar në internet, përmes Facebook dhe YouTube. Disa komente janë vetëm të çuditshme, por disa të tjera janë të tmerrshme. Një njeri ka publikuar një video në të cilën shtirret se ka kidnapuar Susanin (vajzën e tij) dhe e rreh. Kjo është e dhimbshme! Madje është përfshirë edhe FBI, sepse bota është përplot të çmendur”, ka thënë Thomas, ndërsa citon Daily Mail.Mashkulli që ka lindur tre fëmijë: Më quajnë përbindësh! Thomas1Duke qenë se dëshironte që një ditë të bëhej prind, Thomas gjatë transformimit të tij në mashkull vendosi që të mos e largojë mitrën, prandaj, teknikisht, është bërë mashkulli i vetëm në botë që ka lindur. Ai është i martuar me gruan Nancy Roberts dhe ka tre fëmijë.

Babai biologjik i fëmijëve nuk dihet, sepse dhuruesi i spermës është anonim, ndërsa fëmijët është dashur t’i lindë ai, sepse Nancy nuk ka mundur të lindë për shkak se në moshën 28-vjeçare është detyruar ta largojë mitrën. /Telegrafi/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi