Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 47
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

Vitamina E dobeson kockat Empty Studim i ri: Vitamina E dobëson kockat

Wed 7 Mar 2012 - 10:44
Vitamina E dobeson kockat Vitamina-e-300x171Vitamina që njihet si luftuesja e moshës, vitamina E, sipas një studimi të ri ndikon në dobësimin e kockës. Kafshët e ushqyera me një sasi ushqimi të pasur me vitaminë E i kanë kockat 20 për qind më të dobëta se ato që hanë normalisht, tregon studimi. Shqetësues është fakti se efekti ka rezultuar që në tetë javët e para të ushqimit. Vitamina, e cila ndodhet te drithërat, lajthitë, vaji i ullirit dhe e kuqja e vezës, njihet si më e mira për luftën kundër moshës brenda organizmit. Ajo thuhet se ndihmon në forcimin e zemrës dhe pastrimin e lëkurës. Efekti i saj anësor ishte i pazbuluar deri më sot. Studimi u publikua në gazetën “Nature Medicine”.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Vitamina E dobeson kockat Empty Vitamina E dobeson kockat

Thu 15 Mar 2012 - 3:49
Vitamina E dobeson kockat VitaminaVitamina që njihet si luftuesja e moshës, vitamina E, sipas një studimi të ri ndikon në dobësimin e kockës.
Kafshët e ushqyera me një sasi ushqimi të pasur me vitaminë E i kanë kockat 20 për qind më të dobëta se ato që hanë normalisht, tregon studimi. Shqetësues është fakti se efekti ka rezultuar që në tetë javët e para të ushqimit.
Vitamina, e cila ndodhet te drithërat, lajthitë, vaji i ullirit dhe e kuqja e vezës, njihet si më e mira për luftën kundër moshës brenda organizmit.
Ajo thuhet se ndihmon në forcimin e zemrës dhe pastrimin e lëkurës. Efekti i saj anësor ishte i pazbuluar deri më sot. Studimi u publikua në gazetën “Nature Medicine”.
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Vitamina E dobeson kockat Empty Re: Vitamina E dobeson kockat

Mon 3 Dec 2012 - 13:14
"Studim i ri: Vitamina E dobëson kockat"
me
"Vitamina E dobeson kockat"

temat u bashkun
Sponsored content

Vitamina E dobeson kockat Empty Re: Vitamina E dobeson kockat

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi