Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Alpinizëm, muri artificial më i gjatë në mbarë botën Empty Alpinizëm, muri artificial më i gjatë në mbarë botën

Thu 15 Mar 2012 - 18:18
Alpinizëm, muri artificial më i gjatë në mbarë botën Alpiznizem-2-noaAmsterdam, 14 Mars 2012, NOA - Në mungesë të maleve të vërteta për të ngjitur, holandezët kanë krijuar një të tillë artificial dhe duhet thënë se është unik në llojin e tij.

Muri artificial faktikisht krijon një rekord të vërtetë për sa i përket gjatësisë.

Kjo strukturë, që është quajtur Excalibur, është ndërtuar në vitin 2004 nga Jert Canderceen, që së bashku me 36 metrat konsiderohet si muri më i lartë në botë në llojin e tij.

“Tashmë alpinistët janë më shumë të detyruar për shkuar në Holandë dhe për të vënë veten e tyre në provë”, - ka shpjeguar Heleen Meijburg, një nga përgjegjëset e qendrës sportive.

r.b/NOAAlpinizëm, muri artificial më i gjatë në mbarë botën Alpiznizem-3-noaAlpinizëm, muri artificial më i gjatë në mbarë botën Alpiznizem-noa
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi