Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Alpinizem me foshnjen ne shpine Empty Alpinizem me foshnjen ne shpine

Mon 20 Feb 2012 - 3:30
Alpinizem me foshnjen ne shpine 1328096688-alpiniste_me_femiNjë nënë e vetme në Britani mbrojti vendimin shumë të kritikuar për të përmbushur pasionin e saj për alpinizmin, me vajzën dy-vjeçare në shpinë. 26-vjeçarja Menna Pritchard u vendos në qendër të kritikave pasi postoi disa foto në të cilat ajo shfaqet duke ngjitur faqen e thepisur të një shkëmbi, pa helmeta mbrojtëse, me të bijën të varur në shpinë.

Megjithatë, ende një studente me kohë të plotë, Pritchard u përgjigj: “Disa njerëz mund të mendojnë se unë po marr përsipër më shumë rreziqe nga sa është e nevojshme, por jam shumë e vetëdijshme për sigurinë dhe nuk do të bëja asgjë për të vendosur në rrezik jetën e Fionës (së bijës)”. Pasi u nda nga babai i vajzës kur ishte tre muajshe shtatzanë, e reja u zhvendos në Uells, në shtëpinë e prindërve dhe përveç studimeve, një kohë të madhe i kushton edhe nevojës së saj për adrenalinë.

”Kam nisur të praktikoj alpinizmin dhe kanoen vetëm një vit më parë, por ndiej sikur e kam bërë këtë gjatë të gjithë jetës. Fiona gjithashtu ndihet shumë mirë kur e marr me vete në këto aktivitete dhe nuk shoh asnjë arsye për të rreshtur së bëri diçka të tillë”, shtoi e reja.Alpinizem me foshnjen ne shpine 1328096688-alpiniste_me_femi_ne_kurriz
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 47
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

Alpinizem me foshnjen ne shpine Empty Re: Alpinizem me foshnjen ne shpine

Mon 20 Feb 2012 - 10:40
ca mund te presim prej kesaj nene qe ka rrezikuar jeten e femijes per qejfin e vet . mire qe e ka marre ne shpine gjate hipjes se shkembit por as nje kaske ne koke nuk i ka vene ndersa per vete e ka mbrojtur koken.idiote femer
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi