Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Pashaportën e bën tatuazh në shpinë Empty Pashaportën e bën tatuazh në shpinë

Mon 16 Jan 2012 - 20:12
Pashaportën e bën tatuazh në shpinë Richard-ashton-tattoo-300x155Londër – Britaniku Richard Ashton e ka bërë tatuazh pashaportën e tij në shpinë. Në disa raste, kur dëshiron të tërheqë para nga banka, shpesh herë zbulon shpinën dhe zyrtarët lexojnë të dhënat personale të tij. Ashton thotë se ka dashur të ruaj diçka nga udhëtimi i tij në Australi, si dhe të bëjë diçka patriotike.
“E dashura ime një kohë mendonte se jam i çmendur, por tani mendon se kjo është thjeshtë qesharake.
Ndërsa njerëzit që shohin tatuazhin tim reagojnë pozitivisht”, tha Ashton për tabloidin britanik The Sun.
Richard thotë se disa herë ka tërhequr para nga banka duke ia dhënë zyrtarëve të dhënat nga shpina e tij, por ai shton se këtë e bën vetëm kur harron dokumentet personale. “Zakonisht zyrtarët e bankës më shikojnë me habi, por ju vjen mirë kur kuptojnë se nuk po përpiqem t’i mashtroj”.
Nuk vij vërdallë pa bluzë, por kur është nevoja edhe zhvishem”, tha britaniku. Megjithatë, gjatë udhëtimit jashtë shtetit, Richardi nuk mund t’i përdorë të dhënat nga shpina, sepse kjo nuk u lejohet doganierëve./lajmeshqip/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi