Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Unknown
Unknown
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : Gjerat e veshtira ...
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : grecce
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Kush "bertet" me shume: zemra apo mendja..?

prej Tue 20 Mar 2012 - 21:35
Kush "bertet" me shume tek ju: zemra apo mendja..?

Mendja i thote zemres:" Po ku e pate mendjen, moj e hutuar.. ?
Zemra i pergjigjet: "Po kush e la qe ta gjej une..?
Dhe keshtu vazhdojne.. çirren, therrasin, qajne.. pastaj bien dakord: "Se nuk i meritonte dhimbjet tona.. nuk kishte as mend, as zemer ai/ajo..!!


Arsyeja humbet me deshire dhe bejme zemren fajtore.. per çdo ndodhi qe
na ndodh ne jete, ashtu si ne dashuri, shoqeri, apo gabime qe bejme me
veten tone apo familjaret tane.. ke ndjejme me shume nga te dyja qe na
"bertet" ne veten tone?

A nuk e kemi vete ne dore, kujt t'i japim perparesi..?
Mendja - zemra.. jane thjesht terma.. lufta eshte midis pasigurise qe
kemi per te vendosur dhe sa te forte jemi te bejme ate qe duhet.. midis
reflektimit te gabimeve tona dhe ndjenjes se keqardhjes perse i beme..
midis llogjikes per te ecur drejt pa kthyer koken pas dhe zemres e cila e
mban akoma shtrenguar .. atje.. pas.. midis loteve te zemres qe flasin
dhe fjaleve te mendjes qe qajne.. midis zemres qe "bertet" dhe mendjes
qe i "shkul veshi


Leximi për mendjen është si gjimnastika për trupin ...
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Kush "bertet" me shume: zemra apo mendja..?

prej Wed 21 Mar 2012 - 12:19
Mendja bertet e zemra pelcet Very HappySinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi