Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 40
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

Thaçi mirëpret Limajn në qeveri Empty Thaçi mirëpret Limajn në qeveri

Mon 26 Mar 2012 - 17:52
Në 13 vjetorin e bombardimeve të NATO-së, Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi është shfaqur në RTK për të folur për zhvillimet e fundit. Ai ka thumbuar pothuajse të gjithë kritikët e qeverisjes së tij, veçmas për fusnotën.

Edhe LDK, edhe UÇK kanë pasur fusnota, ka thënë Kryeministri duke kërkuar nga themeluesit e LDK-së ta shpjegojnë këtë. Ai ka komentuar edhe vendimin për rastin Kleçka, duke e quajtur vendim të drejtë. “Ka pasur padrejtësi vazhdimisht me ngritjen e aktakuzave ndaj luftëtarëve të UCK-së e cila ka zhvilluar një luftë të drejtë. Pretendimi për të bërë barazpeshë mes luftës çlirimtare dhe asaj gjeonicidiale është i padrejtë. Limaj edhe në Hagë e ka fituar betejën. Edhe ditë më parë, vendimi i drejtë për Limajn dhe bashkëluftëtarët e tij dhe të mitë” ka thënë Kryeministri.Ai nuk është përgjigjur drejtpërdrejt nëse Limaj ka vend në qeveri, por ka thënë se Zv.kryeministri Hajredin Kuçi i prezanton qëndrimet e qeverisë, i cili pati deklaruar se Limaj e ka vendin në qeveri. Edhe për ish Shefin e SHIK-ut, Kadri Veseli ka shprehur mirëseradhje në PDK.

“PDK-ja e mirëpret Kadri Veselin. Ai ka dhënë kontribut, madje para veprimtarisë së partive politike. Sepse është njëri prej kontribuesve të jashtëzakonshëm për çlirimin e Kosovës. Që në lëvizjet e para. Unë e kam mik të mirë. është në vullnetin e tij si dhe kur do të hyj në politikë” ka thënë Kryeministri.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi