Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Ha çokollatë ... dhe do mbetesh i dobët Empty Ha çokollatë ... dhe do mbetesh i dobët

Tue 27 Mar 2012 - 18:35
Po, e keni lexuar drejt. Ata që hanë çokollatë rregullisht kanë tendencë që të peshojnë më pak se sa peshonin më parë. Kujdes: Kjo nuk do të thotë se çokollata duhet të përballet me të qenit një dietë e fortë për të humbur peshë, sidomos nëse ajo nuk është e errët, por me qumësht, lajthi apo bajame.
Çokollata vetëm ndihmon për të mbajtur në formë trupin dhe përshtatjen me peshë të lehtë, në qoftë se ne e hamë, të paktën dy herë në javë.Ky përfundim ka dalë nga një stuim i kryer nga hulumtuesit e Universitetit të Kalifornisë në San Diego, sipas të cilëve, shtimi i një çokollate në ditë ju ndihmon të humbni peshë.Sikundër, antioksidantët që ajo përmban, mund t’ju sigurojnë përfitime shëndetësore, duke përfshirë uljen e presionit dhe kolesterolit, pasuar këto më tej, edhe me uljen e peshës.

Në thelb, hulumtuesit besojnë se edhe nëse ajo përmban kalori, çokollata është e pasur me substancat që mund t'ju ndihmojnë të humbni peshë.
e.t/NOA
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi