Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Mario Monti: Kriza në Eurozonë pothuajse drejt fundit

prej Wed 28 Mar 2012 - 11:08
Mario Monti: Kriza në Eurozonë pothuajse drejt fundit 48409_5ITALI- Kryeministri Italian Mario Monti deklaroi se kriza në Eurozonë është pothuajse drejt fundit dhe se Italia kishte kontribuar për t’i dhënë fund përkeqësimit të situatës.

Megjithate kryeministri Italian ka lëshuar disa deklarata nga Japonia, të cilat mund të shkaktojnë polemika kur akuzoi Gjermaninë dhe Francën se pjesërisht fajtore për krizën në Eurozonë.

“Monti u tha gazetarëve në Tokio, se për shkak se dy lojtarët më të mëdha të Eurozonës nuk i kishin respektuar rregullat fiskale, ata kishin dhënë një shembull të keq për pjesën tjetër të kontinentit. Sigurisht, nëse prindërit e Eurozonës janë, duke shkelur rregullat, ju nuk mund të prisni që vende të tilla si Greqia t’u përmbahen atyre”,-shtoi kryeministri Italian.
(el.me/news24/BalkanWeb)
Mario Monti: Kriza në Eurozonë pothuajse drejt fundit Spacer


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Mario Monti: Kriza në Eurozonë pothuajse drejt fundit 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi