Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Blerina Kllokoqi së shpejti me koleksionin “Gogh”  Empty Blerina Kllokoqi së shpejti me koleksionin “Gogh”

Wed 28 Mar 2012 - 14:10
Blerina Kllokoqi së shpejti me koleksionin “Gogh”  Blerina-Kllokoqi-300x178Kreatorja Blerina Kllokoqi Rugova më 4 prill do të sjell koleksionin e saj më të ri, si pjesë e Javës Kosovare të Modës.
Tashmë e gjitha është gati për të përcjellë koleksionin më të ri të veshjeve të saj, me “Sheshin 21” dhe “Geciani Fashion Grup” që do të jenë nikoqirët e mbrëmjes.
Si mysafire speciale në “Kosova Fashion Week “, përmes linjës së saj “Haute couture”, Blerina do të prezantojë 30 krijime të reja, ku dominon glamuri dhe eleganca. Inspirimi i dizejnatores janë lulet, simbol i ringjalljes së natyrës dhe forcës ndërlidhëse mesë diellit dhe tokës.
Koleksioni, i cili titullohet “Gogh”, është shprehja më origjinale e ndërlidhjes së këtij koleksioni me konceptin e inspirimit, një dedikim në motiv dhe stil.
Nga dymbëdhjetë lule dielli mund t’i gjeni në secilin nga fustanet e prezantuara dhe më tepër së kaq, materialet e përdorura janë tantelat, rruazat dhe thurjet. Ngjyrat dominuese, janë tonet intensive dhe ngjyrat neutrale.
“Qëllimi im kryesor ishte realizimi i një sfondi në veshje, për të përfituar, imazhin e pastër të punës me vaj në kanavacë”, ka thënë dizejnatorja Blerina për Telegrafin.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi