Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
XHeladin Hamza
XHeladin Hamza
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 165
<b>Hobi</b> Hobi : poezia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 25/08/2010

default LETËR E NJË FËMIU TË PALIDNUR

prej Fri 28 Oct 2011 - 8:10
LETËR E NJË FËMIU TË PALIDNUR

Tung mami!, Si je?, Unë jam shumë mirë. Kanë kaluar vetëm disa ditë prej se kam filluar të krijohem dhe tani po rritem në ty. Me të thënë të drejtën, nuk mund t’a përshkruaj gëzimin që kam, që ti je nëna ime. Gjithashtu më bënë të lumtur që kam filluar të krijohem nga dashuria. Jam i sigurt se do të jem fëmija më i lumtur. Nënë, një muaj kaloi dhe tani po e shoh se si po me formohet trupi im. E di se tani nuk dukem edhe aq mirë, por, ke durim dhe prit se unë do të të bëjë të krenohesh me mua! Edhe pse jam i lumtur, e ndjejë se diçka nuk është në rregull!... Duket se ke mendime të çuditshme të më braktisësh përgjithmonë, por, besoj se gjithçka do të jetë në rregull! Mos u dëshpëro.
Dy muaj e gjysmë kaluan nënë. Tani kam edhe duart nënë, me te cilat do të mund te luaj. Oh sa jam i lumtur. Nënë, të lutem me trego çfarë po ndodhë? Pse qanë kaq shume deri vonë?
Pse ti dhe babi gjithmonë fjaloseni kur takoheni me njëri tjetrin?
A nuk me doni më? Do të bëjë gjithçka që ju të me doni mua…
Tani kaluan 3 muaj nënë, por, ti akoma je e mërzitur. Nuk e di se çka po ndodhë, jam shumë i hutuar. Sot ishim ne një kontroll te doktori dhe ai e caktoi një takim nesër për ty.
Nuk e kuptoj pse unë ndihem kaq mirë, kurse ti jo nënë!
Nënë, ku po shkojmë? Çfarë po ndodhë?
Nënë, ti asnjëherë nuk flenë ne ketë kohë, kjo nuk është koha jote e gjumit, pse po shtrihesh. Veç kësaj unë nuk jam i lodhur, dua te luaj.
Uh!!! Çfarë bënë kjo gjë në shtëpinë time? Është lojë e re?! Hej! Kjo po e përpinë tërë shtëpinë time… Të lutem…, mos më tërhiq mua! Jo…. Mos më godit, më dhemb?!
A nuk po e sheh sa i vogël që jam, nuk mund të mbrohem!
Nënë!!! Ndali ata, kjo është dora ime!!!
Nënë, këmba ime, ata po e shqyejnë këmbën time!!!
Më mbro nënë të lutem!!!
Më ndihmo nënë!!!
Thuaju të ndalen, të premtoj se nuk do t’i shkelmoj nëse ndalen. Si është e mundur që njeriu të më bëjë një gjë të tillë? Oh nënë, nuk mundem më… ndi…h…më…
Shtatëmbëdhjetë vite kaluan prej se e bëre atë vendim fatal. Si e ndien vetën pas kësaj që bëre? Të lutem mos qaj. Mos harro, unë ende të dua dhe gjithmonë do të pres me duar të hapura. Të dua shumë!!!
Fëmiu yt.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Une jam Xhoni... qe nuk linda kurre!!!

prej Thu 29 Mar 2012 - 20:31
Une jam Xhoni... qe nuk linda kurre!!! 14584d1333042396-une-jam-xhoni-qe-nuk-linda-kurre-pseePershendetje nene...
jam bebi tend.Por ti nuk e di akoma jam vetem disa javesh...Por do me njohesh shume shpejt te premtoj, emri im eshte Xhon,kam floke geshtenje she sycka kafe... e mire nuk jam akoma keshtu por do behem kur te lind... .
Jam djali tend i vetem,nuk do kem baba po nuk ka gje... do kemi njeri tjetrin, dhe kur te rritem do behem doktor!!!

Sot mesove... qe je shtatzane nene, Je kaq e lumtur ti po buzeqesh e di mama ti ke buzeqeshjen me te bukur ne bote.Gjithe diten ti me flisje dhe une ndihem kaq i sigurte TE DUA mama kur te rritem te premtoj mama se do te bej krenare do behem doktor.


Sot i the babit qe je shtatzane... ai nuk u gezua, tha qe nuk me DO, perse nuk me DO mami?!
Degjova nje zhurme,dhe me pas te degjova ty te qaje... Te goditi mama;perse e beri?
Me pas ai te kerkoj falje dhe te perqafoj... ti e fale... kur une te lind mama -nuk do lejoj asnje te te beje keq kurre...Ai thote se te DO por une se besoj...

Kaluan 3 dite qe ti ndalove te me perkedhelesh
-Perse mami nuk me DO me...?
-Une te DUA mami...

Te degjoj te flaesh me nje mjek, dicka do ndodhe e mami;Kam frike mami..., mami po ndjej dhimbje... me ndihmo mos i lejo te me bejne keq....

Tani jam ne parajse bashke me engjejt mami,ti mos u merzit per mua,une jam mire...perse e bere kete nena ime? doja kaq shume te shikoja buzeqeshjen tende,te behesha doktor mami TE JETOJA.

Po s'ka gje mami nese pushove te me DUASH,mundem te te shikoj qe ketu ku jam dhe nuk do te te harroj kurre...Me fal nese te bera keq ,, me DUAJ mami perseri! Une te DUA.

STOP ABORTEVE.


Une jam Xhoni... qe nuk linda kurre!!! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Une jam Xhoni... qe nuk linda kurre!!!

prej Fri 30 Mar 2012 - 16:25
Aяjαиα shkruajti:Une jam Xhoni... qe nuk linda kurre!!! 14584d1333042396-une-jam-xhoni-qe-nuk-linda-kurre-pseePershendetje nene...
jam bebi tend.Por ti nuk e di akoma jam vetem disa javesh...Por do me njohesh shume shpejt te premtoj, emri im eshte Xhon,kam floke geshtenje she sycka kafe... e mire nuk jam akoma keshtu por do behem kur te lind... .
Jam djali tend i vetem,nuk do kem baba po nuk ka gje... do kemi njeri tjetrin, dhe kur te rritem do behem doktor!!!

Sot mesove... qe je shtatzane nene, Je kaq e lumtur ti po buzeqesh e di mama ti ke buzeqeshjen me te bukur ne bote.Gjithe diten ti me flisje dhe une ndihem kaq i sigurte TE DUA mama kur te rritem te premtoj mama se do te bej krenare do behem doktor.


Sot i the babit qe je shtatzane... ai nuk u gezua, tha qe nuk me DO, perse nuk me DO mami?!
Degjova nje zhurme,dhe me pas te degjova ty te qaje... Te goditi mama;perse e beri?
Me pas ai te kerkoj falje dhe te perqafoj... ti e fale... kur une te lind mama -nuk do lejoj asnje te te beje keq kurre...Ai thote se te DO por une se besoj...

Kaluan 3 dite qe ti ndalove te me perkedhelesh
-Perse mami nuk me DO me...?
-Une te DUA mami...

Te degjoj te flaesh me nje mjek, dicka do ndodhe e mami;Kam frike mami..., mami po ndjej dhimbje... me ndihmo mos i lejo te me bejne keq....

Tani jam ne parajse bashke me engjejt mami,ti mos u merzit per mua,une jam mire...perse e bere kete nena ime? doja kaq shume te shikoja buzeqeshjen tende,te behesha doktor mami TE JETOJA.

Po s'ka gje mami nese pushove te me DUASH,mundem te te shikoj qe ketu ku jam dhe nuk do te te harroj kurre...Me fal nese te bera keq ,, me DUAJ mami perseri! Une te DUA.

STOP ABORTEVE.
Wouuu Merzitur Merzitur Merzitur


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Une jam Xhoni... qe nuk linda kurre!!! 74537453
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Une jam Xhoni... qe nuk linda kurre!!!

prej Mon 12 Nov 2012 - 10:43
"LETËR E NJË FËMIU TË PALIDNUR"
me
"Une jam Xhoni... qe nuk linda kurre!!!"

temat u bashkun


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Une jam Xhoni... qe nuk linda kurre!!! N
Sponsored content

default Re: Une jam Xhoni... qe nuk linda kurre!!!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi