Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 40
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

Lunacek: Azem Syla nuk ia do të mirën Kosovës Empty Lunacek: Azem Syla nuk ia do të mirën Kosovës

Fri 30 Mar 2012 - 20:07
Eurodeputetja e Parlamentit Evropian, Ulrike Lunacek edhe sot gjatë takimit me kryeparlamentarin Jakup Krasniqi e ka ngritur qështjen e deputetit të PDK-ë,s Azem Sylës.

Prishtinë: Lunacek ka deklaruar se prania e Azem Sylës në Kuvend e shqetëson shumë. Ajo ka deklaruar se këtë e ka marrë vesh nga mediat në Zvicër dhe ka lexuar dokumentet.

“Kam lexuar dokumtet se si ai ka keqëpërdorur sistemin social të Zvicrës për 10 vite rradhazi duke u paraqitur si i sëmurë” ka deklaruar Lunacek në një intervistë për rtk.


Ajo ka deklaruar se prania e tij si aspak nuk është në përputhshmëri me punën e të qenit deputet në Kuvendin e Kosovës, pasi që sipas saj Syla ende merr para nga Zvicra.


“Unë jam mikeshë e madhe e Kosovës por ka njerëz që nuk e duan Kosovën si shtet të pavarur dhe kjo nuk i ndihmon Kosovës, sidomos një njeri I cili merr para si rast social dhe është deputetë” ka pohuar Lunacek.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi