Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Pesimizm... Shpresa

prej Sat 31 Mar 2012 - 10:34
- Populli pesimist është i shtrirë për toke, askush nuk punon, askush nuk prodhon, askush nuk fiton. Pesimizmi është armik i shpresës dhe suksesit, armik i fitores dhe shkaktar i dështimit.

Shpresa:
" Duhet të flasim për shpresë, duhet të mbjellim shpresë në zemrat e njerëzve, duhet t’u sqarojmë çështjen e shpresës. "

- Çdo anëtar i shoqërisë duhet të kujdeset që zemra e tij të jetë aksionare në ndërtimin e shpresës për një të ardhme më të mirë, të qetë, krenare dhe qeverisje të drejtë.

Prandaj antar shum te respektuar cfar mendimi keni ne lidhje me Popullin ton ajemi na Pesimist apo ??


debat te kendeshem....


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Pesimizm...  Shpresa J5zhxd
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Pesimizm... Shpresa

prej Sun 1 Apr 2012 - 16:19
Frika dhe shpresa nuk ndalojnë vetëm te mendjet dhe veprat tona.............!
Në disa raste Pesimizmi është më i vlefshëm...........No Hope........................!


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Pesimizm...  Shpresa J5zhxd
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi