Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Hiqni dorë nga cigarja, ose do të hiqni dorë nga seksi Empty Hiqni dorë nga cigarja, ose do të hiqni dorë nga seksi

Sun 1 Apr 2012 - 3:23
Cigarja dhe impotenca mashkullore janë dy gjera të lidhura me njëra-tjetrën. Zgjidhja më e mirë është të ndaloni duhanin nëse doni të keni një jetë seksuale aktive dhe pa probleme.
Për disa meshkuj që vuajnë nga impotenca, një studim i bërë në SHBA ka gjetur lidhje mjaft të forta me cigaren dhe në këto raste këshilla e mjekëve është e prerë, hiqni dorë nga cigarja sesa të hiqni dorë nga seksi.Sipas studimit të publikuar në revistën “British Journal of Urology International”, nikotina ka aftësi që të “vrasë” ndjesitë dhe qelizat që lidhen me ereksionin. Këto simptoma bëhen edhe më të rënda me kalimin e moshës, pasi vet dëshira vjen në rënie.Sipas studimit qe evidentohet nga noa.al, edhe burrat që nuk kanë probleme me impotencën edhe pse janë duhan pirës, në momentin që lënë cigaren do të shohin një ndryshim në cilësinë e jetës së tyre seksuale.

e.t/noa.al
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1274
<b>Hobi</b> Hobi : te dhuroj gjak
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 25/06/2011

Hiqni dorë nga cigarja, ose do të hiqni dorë nga seksi Empty Re: Hiqni dorë nga cigarja, ose do të hiqni dorë nga seksi

Sun 1 Apr 2012 - 13:02
edhe te kam then mer kacurrels lere cigaren se ja cthot mjaaaaksia Hiqni dorë nga cigarja, ose do të hiqni dorë nga seksi 3631317773
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi