Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Kalon mbi litar në 61 metra lartësi Empty Kalon mbi litar në 61 metra lartësi

Mon 2 Apr 2012 - 3:26
Kalon mbi litar në 61 metra lartësi F1_21litar1332325218Montecarlo, 21 mars - Miç Kemeter, 23 vjeç, përshkoi një distancë prej 100 metrash mbi një litar fare të hollë në një lartësi prej 61 metrash në Montecarlo, transmeton njoftimin Starti.

Ai përshkoi dy herë distancën prej 50 metrash të dy anëve të një kanioni, ndërkohë që shoku i tij dhe fotografi profesionist Matias Taukner regjistruan aventurën e çmendur.

“E di mirë ç’mund të bëj, i di kufijtë e mi dhe përherë mundohem të gjej mënyra të reja për të ruajtur qetësinë”, u shpreh 23-vjeçari pasi realizoi me sukses sipërmarrjen e tij.

“E kalova dy herë distancën dhe nuk u rrëzova fare. Isha i lidhur me litar, pasi siguria vjen e para. Por ndërsa pajisja do të më shpëtonte jetën nëse rrëzohesha, mund të pësoja dëmtime serioze në rast rrëshqitjeje. Prandaj bëra kujdes. E kam bërë këtë gjë edhe në vende të tjera, por Monako është i parapëlqyeri im. Është një nga vendet më të bukura në botë dhe ku jetohet më gjatë që prej 90 vjetësh”.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi