Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default A e dini kush është femra muslimane ?!

prej Mon 2 Apr 2012 - 14:49

Ajo…

Që Allahun ka pranuar për Zot.

Që Muhamedin, paqja qoftë mbi të, ka pranuar për Pejgamber.

Që Kuranin ka marr për argument .

Që Hadixhen ka marr për shembull.

Që Xhenetin ka caktuar si qëllim të saj.

Që turpin ka marr si moral.

Që kur e dëgjon ezanin e fal namazin.

Që imani i saj është fshehtësia e fatbardhësisë së saj.

Që kur bie nata, ngrihet dhe lutet tek Allahu .

Që kur dashuron, e dashuron bashkëshortin e saj.

Që kur e shikon, vëren dritën në fytyrën e saj.

Që zemrën e ka të ndërtuar nga të përmendurit e Allahut.Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
A e dini kush është femra muslimane ?!  J5zhxd
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi