Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Adelina: Nuk më intereson Balkanika MTV Awards Empty Adelina: Nuk më intereson Balkanika MTV Awards

Fri 23 Apr 2010 - 13:41
Adelina: Nuk më intereson Balkanika MTV Awards
Adelina: Nuk më intereson Balkanika MTV Awards Adelina-ismajli-010Ikona e muzikës shqiptare, Adelina Ismaili, ka goditur në shenjë festivalin e muzikës
ballkanase Balkanika MTV Awards, për siç thotë ajo pro-sllavizmin dhe mosnominimin e shqiptarëve në këtë festival prestigjioz.

Kosovaështë lënë krejtësisht jashtë këtij festivali që mbledh krijuesit e
muzikësnga i gjithë Ballkani, edhe pse këngët e këngëtarëve kosovarë transmetohen
në Balkanika MTV. Shqipëria nga ana tjetër të vetmin përfaqësues të denjë
e ka Elvana Gjatën me këngën “Turn You On”, por duke parë konkurrencën me rumunen Inna, vështirë se do të mund të dalë me ndonjë rezultat
kombi ilirik në këtë festival.“Nuk çuditem pse nuk jam e nominuar, unë nuk kam asnjë kontakt në Balkanika,
sepse nuk më ka interesuar kurrë. Ju e dini, Kosova nuk përfaqësohet fare në këtë
televizion, ndërsa Shqipëria me sa duket po, ka një person përfaqësues në
Balkanika, por unë nuk e di se kush është. Nuk di as si kanë arritur klipet e mia në këtë televizion, por me këto çështje merret SUISA (Agjencia Evropiane e
Mbrojtjes së të Drejtave të Autorit)”.“Gjithsesibesoj se vendimtare për mosnominimin tim ka qenë kënga e fundit
‘Urdhëi Ri ILLYRIC’, ku unë Ballkanin e kam quajtur Iliria, dhe ju e dini që
kytelevizion është pro-sllav. Thënë thjesht, nuk ma ndien fare për Balkan
Awards, kur po përgatitem të editoj album në Evropë”, citohet të
ketë thënë Adelina për faqen Diva Adelina.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi