Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Femrat “vdesin” për meshkujt “e nxirë” Empty Femrat “vdesin” për meshkujt “e nxirë”

Sat 7 Apr 2012 - 3:23
Modeli mashkullor që pëlqehet më shumë prej femrave kohët e fundit, është ai që paraqet shëndet, mirëqenie dhe prani të detit në fytyrën e tij…Në këtë mënyrë, është duke u larguar imazhi i preferuar deri më sot, i një mashkulli disi rebel, indiferent dhe me tipare të rregullta.Për femrat, mjafton që të mashkull të rrezatojë mirëqenie apo diell në fytyrën e tij dhe ai është më i përzgjedhuri prej tyre.Një fakt i tillë pohohet nga një ekip i kërkuesve britanikë, nga Universiteti i Nottinghamit, në një studim të tyre botuar në revistën shkencore “Evolution and Human Behaviour”.Sipas tyre, po vjen në rënie pëlqyeshmëria e “mashkullit klasik”. Dhe se femrat ndihen më të kënaqura me një njeri që edhe pse mund të jetë shumë i nxirë, mbetet simpatik gjithsesi.Kërkuesit pohuan gjithashtu se mes një mashkulli nga Evropa veriore dhe një të tilli që ka kaluar gjithë verën në plazhet e Spanjës apo Greqisë, femrat me siguri që do të zgjidhnin këtë të fundit…
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi