Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Vazhdon puna në New York për qiellgërvishtësin rekord, u ngrit dhe kati i 100-të

prej Sun 8 Apr 2012 - 3:38
Vazhdon puna në New York për qiellgërvishtësin rekord, u ngrit dhe kati i 100-të  One-World-Trade-Center-noaQiellgërvishtësi One World Trade Center ka arritur momentalisht numrin e 100 kateve. Punimet vazhdojnë ende në Lower Manhattan dhe mungojnë pak metra që kulla kryesore të kthehet në ndërtesën më të lartë në Nju Jork.

Editorët Conde Nast kanë nënshkruar një akord për t'i transferuar zyrat në qiellgërvishtësin e ri, që do të ketë 104 kate dhe e lartë 541 metra.

Fundi i punimeve dhe hapja zyrtare me një ceremoni gjigante, priten të vijnë vitin e ardhshëm, 11 vjet pas tragjedisë së 11 shtatorit 2001 kur kullat binjake të World Trade Center ranë pasi u përfshinë nga zjarre që u provokuan nga avionë kamikazë.

r.b/NOAVazhdon puna në New York për qiellgërvishtësin rekord, u ngrit dhe kati i 100-të  One-World-Trade-Center-noa-2Vazhdon puna në New York për qiellgërvishtësin rekord, u ngrit dhe kati i 100-të  One-World-Trade-Center-noa3Vazhdon puna në New York për qiellgërvishtësin rekord, u ngrit dhe kati i 100-të  One-World-Trade-Center-noa4Vazhdon puna në New York për qiellgërvishtësin rekord, u ngrit dhe kati i 100-të  One-World-Trade-Center-noa5Vazhdon puna në New York për qiellgërvishtësin rekord, u ngrit dhe kati i 100-të  One-World-Trade-Center-noa6Vazhdon puna në New York për qiellgërvishtësin rekord, u ngrit dhe kati i 100-të  One-World-Trade-Center-noa7Vazhdon puna në New York për qiellgërvishtësin rekord, u ngrit dhe kati i 100-të  Qender-tregtare-noa


Vazhdon puna në New York për qiellgërvishtësin rekord, u ngrit dhe kati i 100-të  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Vazhdon puna në New York për qiellgërvishtësin rekord, u ngrit dhe kati i 100-të

prej Sun 8 Apr 2012 - 8:39
marshalla sa paska shku Vazhdon puna në New York për qiellgërvishtësin rekord, u ngrit dhe kati i 100-të  568197611
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi