Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Shitet 26, 7 milionë dollarë pjata prej porcelani kineze

prej Mon 9 Apr 2012 - 18:26
Shitet 26, 7 milionë dollarë pjata prej porcelani kineze 65071Nicolas Chow, përgjegjësi azaitik i shtëpisë ankand “Sotheby’s” tregon një pjatë porcelani, e cila është shitur për 26, 7 milionë dollarë në Hong Kong. Kjo pjatë i përkiste dinastisë kineze, Song dhe daton 900 vjet më parë. Objekti i çmuar, i njohur me emrin “Ruyao washer” ka arritur çmimin më të lartë ndonjëherë nga një porcelan i dinastisë Song. (er.cu/BalkanWeb)
Shitet 26, 7 milionë dollarë pjata prej porcelani kineze 65072Shitet 26, 7 milionë dollarë pjata prej porcelani kineze 65073Shitet 26, 7 milionë dollarë pjata prej porcelani kineze 65074Shitet 26, 7 milionë dollarë pjata prej porcelani kineze 65075Shitet 26, 7 milionë dollarë pjata prej porcelani kineze 65076Shitet 26, 7 milionë dollarë pjata prej porcelani kineze 65077Shitet 26, 7 milionë dollarë pjata prej porcelani kineze 65078


Shitet 26, 7 milionë dollarë pjata prej porcelani kineze Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi