Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default A i doni femijet...!

prej Wed 18 Apr 2012 - 12:16
Shiqone sepse eshte vertet per tu shqetesuar...Jetojm ne nje bote te njejt...ne rrethan te ndryshme...dikush ka e sja din skejen...dikush pret vdekjen ne prehen te nenes....SubhanAllah...Shiqone dhe jepne mendimin tuaj..

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OAgHY5YdZgA#!


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
A i doni femijet...! J5zhxd
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: A i doni femijet...!

prej Wed 18 Apr 2012 - 12:18
Shume video me kuptim njekohesisht edhe rrenqethese...Sic e pame njerzit ne bote kalojne neper halle te ndryshme, dikush vuan nga lufta qe ju behet padrejtesisht, dikush lufton per buken e gojes...e gjithe kjo ndikim me te madh ka te femija.Femija ndoshta nuk e din se si rrotullohet kjo bote, por friken e pushkes dhe barkun bosh i din dhe i ndjen shume mire.Po te ishte kjo bote ashtu sic na ka udhezuar Allahu ne Kuranin Famelarte asnje nga keto nuk do te ndodhte, nuk do te ndodhte qe nje pjese e botes te jetonin ne pasuri e pjesa tjeter ne mjerim te paskajshem.Asgje ne kete bote nuk eshte krijuar pa arsye dhe shkak...Ai eshte i Gjithedijshmi.


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
A i doni femijet...! J5zhxd
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi