Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Blerta Zeqiri merr edhe një tjetër çmim – tani në Francë

prej Thu 19 Apr 2012 - 2:30
Blerta Zeqiri merr edhe një tjetër çmim – tani në Francë Blerta-300x175Shpërblehet sërish puna e regjisores kosovare, Blerta Zeqiri. Ajo është shpallur si regjisorja më e mirë për filmin e saj “Kthimi” (Return) në “European Independent Film Festival”, i cili zhvillohet në Paris të Francës.
Zeqiri ka fituar në një konkurrencë të fortë me shumë regjisorë nga mbi 30 shtete të botës me 101 filma.
Duke folur në frëngjisht, Blerta ka falënderuar të gjithë dhe ka treguar rëndësinë e filmit, duke marrë duartrokitje të shumta.


Blerta Zeqiri merr edhe një tjetër çmim – tani në Francë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi