Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Eliza tashmë me cmim edhe në arkitekturë Empty Eliza tashmë me cmim edhe në arkitekturë

Fri 8 Apr 2011 - 12:48
Përvecëse një këngëtare e sukseshme, me shumë cmime të marra në muzikë Eliza Hoxha është ndëruar në Kosovë edhe me një cmim në profesionin e saj arkitekturën.Për herë të parë në Kosovë më 1 dhe 2 prill është mbajtur konferenca e parë arkitektonike, në të cilën janë ndarë çmimet vjetore për arkitektët më të mire në kategorinë e dizajnit, promovimit dhe aktiviteteve humane.Me këtë rast Asociacioni i Arkitektëve të Kosovës ka nderuar Eliza Hoxhën me çmimin “Arkitekturë edukative dhe promovim të arkitekturës” për vitin 2010. Eliza ndihet e privilegjuar me këtë titull dhe kjo i jep kurajë për të vazhduar edhe më tej me punën e saj të palodhshme në fushën e inxhinierisë.am mjaft e kënaqur me këtë çmim, i falënderoj të gjithë që më përkrahën dhe më nderuan me çmimin ‘Arkitekte edukative e viti 2010’”, ka thënë Eliza për ‘Zërin’.
Eliza ka bërë me dije se përveç profesionit të arkitekturës është mjaft e angazhuar edhe me profesionin e këngëtares.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi