Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Hap dyert “Muzeu i rërës”, më i madhi në botë Empty Hap dyert “Muzeu i rërës”, më i madhi në botë

Sat 28 Apr 2012 - 2:53
Hap dyert “Muzeu i rërës”, më i madhi në botë MUZE-RERE-2012Japoni – Muzeu me i madh ne bote ka hapur dyert e tij në dunën Tottori Sand. Kryeveprat e ekspozuara te ketij muzeu kane qene befasuese, te parat e ketij lloji ne bote.Pamjet nga e gjithë bota, objekte dhe skena të tëra nga jeta e përditshme qe jane krijuar me rërë, çuditen dhe mahniten të pranishmit që e vizituan për herë të parë këtë muze.
Disa skulptorë ripërtërijnë çdo vit veprat e tyre duke u bazuar në tematika të ndryshme.
Muzeu kete vit kishte tematike kryesore lidhur me lojrat olimpike që do të zhvillohen në Londër.
William Shakespeare dhe Mbretëresha Elizabeth ishin dy nga veprat e shfaqura në ekspozitën e muzeut të parë të rërës, ekspozite e cila do te qëndroje e hapur për vizitorët deri në Janar te vitit 2013.
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Hap dyert “Muzeu i rërës”, më i madhi në botë Empty Re: Hap dyert “Muzeu i rërës”, më i madhi në botë

Sat 28 Apr 2012 - 8:38
vertet jan mjeshtra ato njerz .......te bash dica ne ran asht mrekulli
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi