Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Foto – lajm: Ky është Marat, “maratonisti i qiejve…”

prej Wed 2 May 2012 - 16:29
Foto – lajm: Ky është Marat, “maratonisti i qiejve…” 4-300x199E quajnë “maratonisti i qiejve” dhe jo pa të drejtë. Marat Dupri ngjitet pa iu dridhur syri në ndërtesat më të larta të Moskës, duke kërkuar pamjen më të mirë në qytet… Si rezultat, ai është vlerësuar me çmim për këtë gjetje të tij të veçantë, në vitin 2011.

“Kur ndodhesh para një ndërtese, nuk mund të hezitosh. Jam ngjitur edhe në krye të skulpturës Peter the Great që ndodhet në qendër të kryeqytetit.

Dielli sapo kishte dalë mbi Moskën. Qyteti flinte dhe ngjante sikur të kishte ndalë jeta. Isha njeriu më i lumtur në botë. Ndjej një ndjesi lirie. Askush nuk mund të më shqetësojë dhe të më thotë çfarë është e mirë e çfarë është e keqe”, shprehet Marat Dupri, teksa shpjegon rregullat e domosdoshme që duhen respektuar në këto raste.

“Së pari duhet që kush provon, të mos jetë në gjendje të dehur, pasi shumë lehtë mund të bjerë. Gjithashtu, nëse vendos të ngjitesh në këto ndërtesa, duhet të sillesh mirë me banorët që jetojnë në apartamentet e ndërtesave që ngjitesh, si dhe duhet të respektosh ligjin”.

Për më tepër, hidhini një sy fotografive të ndërtesave ku është ngjitur 21-vjeçari Marat. /albobserver.com/
Foto – lajm: Ky është Marat, “maratonisti i qiejve…” 23Foto – lajm: Ky është Marat, “maratonisti i qiejve…” 3Foto – lajm: Ky është Marat, “maratonisti i qiejve…” 110Foto – lajm: Ky është Marat, “maratonisti i qiejve…” 45Foto – lajm: Ky është Marat, “maratonisti i qiejve…” 52Foto – lajm: Ky është Marat, “maratonisti i qiejve…” 62Foto – lajm: Ky është Marat, “maratonisti i qiejve…” 71


Foto – lajm: Ky është Marat, “maratonisti i qiejve…” Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi