Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Barcelona, ekipi me rrogat më të larta Empty Barcelona, ekipi me rrogat më të larta

Thu 3 May 2012 - 17:13
Barcelona, ekipi me rrogat më të larta Barcelona-fcBarcelona është skuadra me buxhetin më të larta të pagave. Në bazë të një studimi të bërë nga “ESPN”-ja në 278 skuadra, në 14 kampionate në 10 shtete, për plot 7925 lojtarë, rezulton se katalanasit harxhojnë 217 milionë dollarë, ose 165 milionë euro vetëm për rroga. Në vend të dytë janë madrilenët, të cilët paguajnë për lojtarët e tyre 195 milionë dollarë, ose 148 milionë euro. Në vendin e tretë është Mançester Siti, pagat e të cilit shkojnë deri në 105 milionë euro. Jashtë podiumit, por me një mesatare të frikshme, 5 milionë euro për futbollist ka Çelsi, ndërsa pas londinezëve vijnë kalifornianët e Los Angeles Galaksi, të cilët shpenzojnë mesatarisht 4.7 milionë euro në sezon për çdo lojtar. Në vendin e gjashtë qëndron skuadra e bejsbollit Nju Jork Jankis, me 4.6 milionë euro për lojtar dhe pas saj vijnë menjëherë kuqezinjtë e Milanit, me 4.5 milionë euro në sezon për futbollist.
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 83
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

Barcelona, ekipi me rrogat më të larta Empty Re: Barcelona, ekipi me rrogat më të larta

Thu 3 May 2012 - 17:16
uaaaaaaa ndonje shofer autobuzi sduan kta mo hahah
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi