Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Mbresa
Mbresa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 13566
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kendej rrotull,,
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/04/2012

default Vajza 13 vjeçe zbulon “ilaçin” kundër lemzës

prej Mon 14 May 2012 - 22:45
Vajza 13 vjeçe zbulon “ilaçin” kundër lemzës F1_10lemza1336644088
Të gjithë ne ndonjëhere gjatë jetës këmi pasë probleme me lemzën, që jo rrallë na ka tmerruar. Mirëpo, 13-vjeçarja Mallory Kievman, si duket e ka zgjidhë këtë problëm me të cilin ballafaqohemi. Mallory ka zbuluar ilaçin dhe atë me ndihmën e lëpiskës, transmeton INA njoftimin.

Vajza Mallory Kievman ilaçin kundër lemzës ka filluar ta kërkojë që para dy viteve. Ka tentuar që ta zgjidhë problemin që nuk ka mundur ta kontrollojë duke gëlltitë ujë deti, duke ngrënë sheqer, dhe duke pirë ujë me kokë teposhtë. Problemin asgjë nuk e ka zgjidhë. Megjithatë, ajo ka qenë këmbëngulëse derisa nuk ka rritur atë që ka kërkuar:suksesin!.

Sot, ajo tenton që ta komercializojë ilaçin e vet magjik, që quhet “Hiccupops”. E ka zbuluar në kuzhinën e prindërve të saj në Manchester, Connecticut. Pas disa provave dhe tentativave, gabimeve etj, Mallory në ilaçin e vet ka vendosur të përziejë lëpiskën, verën e mollëve, uthullën dhe sheqerin.

"Kjo shkakton dhe iriton shumë nerva në fyt dhe në gojë, që janë përgjegjës për lemzën dhe gjatë ngacmimit të lemzës. Në fakt, kjo stimulon nervat dhe kanalet dhe me ndihmën e tyre përcjell mesazhin e lemzës”-ka sqaruar vogëlushja 13 vjeçare për portalet elektronike. Shpikja-zbulimi i kësaj vajze që ua ka bërë publike opinionit u ka pëlqye shumë njerëzve që e kanë provuar dhe tani kjo vajzë do të ketë edhe ekipin e vet konsultativ që do të përbëhet nga studentët e Universitetit të Connecticut të cilët kanë studiuar ekonominë. Ata do ti ofrojnë tërë ndihmën që do të ketë nevojë kjo vajzë gjatë verës që vjen.
[i]


Kurre mos me krahaso me te tjeret sepse une jam thjesht une.respektoj ata qe me respektojne.me pelqejne shakate por jo ate qe prekin dhe ulin personalitetin tim.nuk me pelqen te luaj mendjenjat e te tjerve,dhe prandaj ne shumicen e rasteve i them gjerat troc,ashtu sic i ndjej me zemer dhe preferoj te mi thone dhe mua gjerat troc.nuk me pelqen te gjykoj jeten e te tjereve,por nuk lejoj te gjykojne as jeten timejam me mendimin qe duhet te bejme ne jete ate qena ben te lumtur.nuk dua tja di kush ka lek dhe kush nuk ka.urrej ata njerez qe mburren per pamjen e tyre dhe pasurine qe kane.shpesh here e fsheh merzitjen time.nuk jam perfekt dhe nuk dua njerez perfekt ne jeten time.nuk ndryshoj per asgje dhe asnjeri.kush me do me pranon keshtu si jam.

Dikush më pyeti: - Pse e ke kaq të vështirë t'i besosh njerëzve?
Iu përgjigja: -Po njerëzit, pse e kanë kaq të vështirë të mbajnë një premtim...?!
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi