Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 44
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default 10 fakte mahnitëse dhe realiste për ditën e hënë

Wed 16 May 2012 - 11:12
10 fakte mahnitëse dhe realiste për ditën e hënë 8205700-april-desk-calendar-2011-week-starts-monday-240x300 Një studim i zhvilluar në Angli tregon 10 fakte mahnitëse dhe realiste që shumica prej nesh i përjeton ditën e hënë.

Agjencia e lajmeve noa.al, publikon disa nga rezultatet e këtij studimi:

1-Shumica prej nesh nuk buzëqesh të paktën deri në orën 11:16.

2- Mënyra më e preferuar për të mposhtur të hënën, apo ta fillosh mirë atë është duke parë televizor apo duke bërë seks.

3- Mbi 50% e punonjësve janë vonë për në punë.

4- Shumica e njerëzve ankohem sapo zgjohen lidhur me atë që i pret të hënën të paktën për 12 minuta.

5- Njerëzit mes moshës 45 dhe 54 vjeçare e vuajnë më shumë stresin e të hënës.

6- Punonjësit japin vetëm 3 ose 4 orë punë produktive gjatë të hënës.

7- E hëna është dita më e prirur për të kryer vetëvrasje.

8- Shumica e atakeve kardiake ndodhin të hënën, pasi aty nisin edhe detyrimet që priten të përballen gjatë javës.

9- Shiu në shumicën e rasteve nis të hënën.

10- E hëna është dita më e mirë për të blerë makinë. (KlikoMomentin.com)


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 10 fakte mahnitëse dhe realiste për ditën e hënë 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi