Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default SHBA, 33-vjecarja nuk sheh, por jep mësime pikture!

prej Wed 16 May 2012 - 19:55
SHBA, 33-vjecarja nuk sheh, por jep mësime pikture! 54425JERSEY CITY- 33-vjecarja Bojana Cokliat e ka kthyer kthyer handikapin e saj në një pasion. Nuk sheh, por është e aftë të japë mësime pikture.
Bojana, u mëson artin fëmijëve, të verbër, por edhe atyre probleme shikimi, në Jersey City, pranë Nju Jorkut.

Bojana Cokliat pret vizitorët e saj me një buzëqeshje të madhe dhe me një energji të pakufishme në klasën e saj në shkollën për të verbër, "Shën Jozef", e rrethuar nga fëmijët e gëzuar.

Fillimisht, ajo kishte ardhur për të propozuar shërbimet e saj si vullnetare. "Aty ndodheshe një klasë e mrekullueshme për artet, por nuk kishte mësues", deklaroi ajo. Ajo u jep mësim dy adoleshentëve dhe nëntë fëmijëve të verbër.
(el.me/BalkanWeb)


SHBA, 33-vjecarja nuk sheh, por jep mësime pikture! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi