Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

Pse na pelqejn kaq shum thashethemet...? Empty Pse na pelqejn kaq shum thashethemet...?

Tue 29 May 2012 - 22:26
Tani mos te themi,jo u bej dhe jo un s'bej thashetheme,sepse dihet qe kush me pak e kush me shum te gjith merren me ta...por pse behet kjo,cte mir sjellin thashethemet?
Pse na pelqejn kaq shum thashethemet...? Thashetheme.lek4_-150x150
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 42
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

Pse na pelqejn kaq shum thashethemet...? Empty Re: Pse na pelqejn kaq shum thashethemet...?

Mon 4 Feb 2013 - 4:29
Thashethemet I bejne vetem ata qe s'kane asgje me te mire per tu marre dhe kane kohe te lire mjaftushem ne duar e zgjedhin te merren me dynjane se punet e tyre I kane mbaruar....(se dhe rimoka kshu Very Happy)
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 83
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

Pse na pelqejn kaq shum thashethemet...? Empty Re: Pse na pelqejn kaq shum thashethemet...?

Mon 4 Feb 2013 - 12:52
Sepse flitet per lakmi temash nga me. e ndryshmet
Ariol11
Ariol11
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 2251
<b>Hobi</b> Hobi : Sporti
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Lushnje
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/10/2012

Pse na pelqejn kaq shum thashethemet...? Empty Re: Pse na pelqejn kaq shum thashethemet...?

Mon 4 Feb 2013 - 12:53
Se skemi pune tjeter
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

Pse na pelqejn kaq shum thashethemet...? Empty Re: Pse na pelqejn kaq shum thashethemet...?

Mon 4 Feb 2013 - 12:58
Ket ves e kem ber ushqim shpirteror ,Zoti na ruajt.
Un du me pru ni shembull se si duhet te reagojm ne kto rase,shpresoj se kemi dobi


Gjatë periudhës së artë Abasite, në kryeqytetin e kalifatit mysliman të asaj kohe, Bagdad, jetonte një nga dijetarët Islam, i cili ishte shumë i njohur për diturinë e tij dhe për respektin e madh që kishte nga të tjerët.

Një ditë një njeri u takua me dijetarin. Pasi filluan të bisedojnë, ai iu drejtua dijetarit duke i thënë: “A e din se çfarë kam dëgjuar tani së fundi për mikun tuaj?” “Prit një minutë!“ - ia ktheu dijetari, dhe vazhdoi: “Para se të më tregosh se çfarë ka ndodhur, do të doja që ta kaloni një test të vogël. Testi quhet “Testi filtrues tre pjesësh”.

“Test filtrues?” – tha i habitur njeriu. “Po, ashtu” - ia ktheu dijetari.

"Para se të flisni me mua në lidhje me mikun tim, ndoshta është më mirë që së pari për disa momente ta filtrojmë atë që ke për të më treguar. Kjo është edhe arsyeja pse unë e quaj “Testi filtrues tre pjesësh”. Filtri i parë është “Vërtetësia”. A je plotësisht i sigurt se ajo çfarë dëshiron të më tregosh për mikun tim është e vërtetë?”

"Jo" - tha ai, duke shtuar: "Në fakt unë vetëm kam dëgjuar për të, dhe..."

“Në rregull”, tha dijetari. “Pra ajo që doni të më tregoni nuk jeni të sigurtë nëse është e vërtetë apo jo. Tani, le ta provojmë filtrin e dytë, është filtri i “Mirësisë”. Ajo që doni të më tregoni për mikun tim, a është diçka e mirë?”

“Jo, përkundrazi..."

“Pra”, vazhdoi dijetari, “Ju doni të thoni diçka të keqe për të, por se nuk jeni i sigurt nëse është e vërtetë apo jo. Megjithatë akoma ke mundësi ta kalosh testin, sepse na ka mbetur edhe një filtër: “Filtri i Dobisë”. Atë që doni të më tregoni për mikun tim, a është e dobishme për mua?”

“Jo, jo në të vërtet...”

“E kështu pra”, tha dijetari, për të arritur në konkluzionin: “Nëse ajo çfarë doni të më tregoni nuk është e vërtet, as e mirë dhe as e dobishme, atëherë pse dëshironi të më tregoni mua për të? Para se gjithash, çfarë më shërben ta di një gjë të tillë?”

“O ju që besuat, nuk bën të tallet një popull me një popull tjetër, meqë të përqeshurit mund të jenë më të mirë nga ata të cilët përqeshin dikë tjetër…”(Huxhurat) 49/11

“O ju që keni besuar, largohuni prej dyshimeve të shumta, meqë disa dyshime janë mëkat dhe mos hulumtoni për zbulimin e të metave të njeri tjetrit, dhe mos përgjoni njëri tjetrin; a mos ndonjëri prej jush dëshiron të hajë mishin e vëllait të vet të vdekur? Atë pra e urreni! Kini frikë nga ndëshkimi i All-llahut... (Huxhurat) 49/12
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

Pse na pelqejn kaq shum thashethemet...? Empty Re: Pse na pelqejn kaq shum thashethemet...?

Mon 4 Feb 2013 - 22:09
Ehhh thote nje fjale popullore : ''Kur nuk ke cka bene luaje deren''

Nuk kemi me cfare te merremi prandaj merremi me thashetheme....
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

Pse na pelqejn kaq shum thashethemet...? Empty Re: Pse na pelqejn kaq shum thashethemet...?

Mon 4 Feb 2013 - 22:11
thashethemi e ka emrin femer...
Arian 123
Arian 123
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 4194
<b>Hobi</b> Hobi : Shume.
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/08/2012

Pse na pelqejn kaq shum thashethemet...? Empty Re: Pse na pelqejn kaq shum thashethemet...?

Mon 4 Feb 2013 - 22:13
Thashe themet e genjeshtrat jane moter e vella .
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

Pse na pelqejn kaq shum thashethemet...? Empty Re: Pse na pelqejn kaq shum thashethemet...?

Tue 5 Feb 2013 - 0:10
Personalisht , nuk me pelqen te merrem me thashetheme , sepse
i jap shume prioritet jetes time , kam shume hallet e mia dhe duhet
te kem ne Vemendje veten time , pastaj vine te tjeret.
Sa per te tjeret, kam qene Perhere ne QENDER TE VEMENDJES qysh femije .
Isha femija i pare , isha femer , kam bere arritje aty ku nje femer nuk duhet te arrije sepse te tille mentalitet kemi ne Shqipetaret dhe pikerisht per kete arsye , jam ne qender te thashethemeve dhe jo vetem te Ziliqareve !
Normal perpara se njerezit te me urrejne , me kane Zili !!
Prandaj vijne dhe thashethemet .
Menyra qe kam zgjedhur per ti prere ato , ndaj meje , eshte qe Informacionet e mia , cfare beje , me cfare merrem , si e kaloje diten , nga kush rrethohem dhe Zgjidhjet e mia , nuk ia shpreh ASKUJT perveç atyre qe Konsideroje FAMILJE !
Te tjereve , ju kam hequr KRYQ dhe llafet qe me hedhin , i fusçin andej nga ju dalin .

Sponsored content

Pse na pelqejn kaq shum thashethemet...? Empty Re: Pse na pelqejn kaq shum thashethemet...?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi