Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

Berluskoni i vdekur në arkivol Empty Berluskoni i vdekur në arkivol

Wed 30 May 2012 - 20:15
Berluskoni i vdekur në arkivol Berluskoni-300x213Një riprodhim hiperrealistik i Silvio Berluskonit ëndërrues e i mbyllur në një arkivol xhami.
Kështu, dy autorët Antonio Garullo e Mario Ottocento, artistë modernë kanë realizuar veprën që do të ngjallë shumë diskutime.
Berluskoni prej dylli, me fytyrë butaforike, shfaqet i rrethuar nga personazhi i njohur i filmave vizatimorë Mickey Mouse, një detaj që të të kuptosh dëshirat fëminore të ish kryeministrit të Italisë.
Më tej, Portali Albeu, njofton se në dorën e djathtë, Berluskoni prek një gazetë që ka të publikuar të gjithë sjelljet publike të tij kur ishte lider i politikës italiane.
Kjo vepër vjen në një kohë kur Berluskoni duket gjithnjë e më larg pushtetit politik, e kur partia e tij nuk ka më shanse të jetë vendimtare në politikën e Italisë.
Megjithatë, forca e tij ka ndërmarrë një nismë që si qëllim duket se ka zgjedhjen e Berluskonit si president të Italisë. Gjithsesi, autorët e shohin Berluskonin “të vdekur” jo vetëm politikisht …
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi