Shko poshtë
Njera Si Asnjera
Njera Si Asnjera
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 30454
<b>Hobi</b> Hobi : Te realizoj enderrat e mija
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Gjakun e zemres te Mamit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/01/2012

default Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse??

prej Fri 8 Jun 2012 - 2:09
Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse??


★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★Ne jete mos i beso askujt .. sepse dhe trendafili i bardhe .. hijen e ka te zeze★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★

Une nuk jam nje stop gjate rruges. Une jam destinacioni.
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse??

prej Fri 8 Jun 2012 - 19:57
Secili dialekt ka ato tiparet dhe perberjen e tyre, dialekti i veriut (gegerishtja) kasistemin e zanoreve hundore dhe sistemin e zanoreve te gjata qe i japin karakteristik ketij dialekti,por edhe dialekti i jugut (toskerishtja) ka sistemin e zanoreve gojore qe paraqet gjuhen me te spikatur dhe me letrare .

Nuk do te beja ndonje dallim ne lidhje me dialektetse me perlqe kjo apo ajo, vetem se per gjuhen letrare do te ishte me mire te perdorej dialekti i jugut (toskerishtja)...Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Juventini
Juventini
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
<b>Postime</b> Postime : 8638
<b>Hobi</b> Hobi : Sporti
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/10/2011

default Re: Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse??

prej Fri 8 Jun 2012 - 19:58
Me pelqen kur e flasin gjuhen shqipe..shqip e jo me fjale te huaja ne mes sic eshte bere e sic flitet tani e sidomos ne SHQIPERI vetem fjale te huaja fusin ne fjalor


Nuk kam kohe te urrej ata qe me urrejne ,sepse jam shume i zene duke dashur ata qe me duan :)))
Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse?? 5l3r52
Rrukie
Rrukie
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 2087
<b>Hobi</b> Hobi : me gjet gjinin e dhelpres hahahah
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kudo
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/05/2012

default Re: Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse??

prej Fri 8 Jun 2012 - 20:46
veriut


Nuk jam kaq shume njeri i veshtire sa mendon ti . Jam si kubi i Rubikut .Ne qofte se mundohesh te me zgjidhesh...mbase do dashurohesh me mua....Razz
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse??

prej Fri 8 Jun 2012 - 20:49
gjuha e tiranes,nrm...ka theks te papam


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse?? Image
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse??

prej Fri 8 Jun 2012 - 20:54
SHQIPNIA Mesme Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse?? 127158 mish e pilaf e kane mendjen Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse?? 333516
IZZ
IZZ
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 43
<b>Hobi</b> Hobi : Te ec......
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Kosove
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/06/2012
http://www.bislame.com

default Re: Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse??

prej Sat 9 Jun 2012 - 11:50
Une e flas gjuhene e nenes . Jam nga kosova dhe krenohem qe e flas dialektin tosk .
Juventini
Juventini
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
<b>Postime</b> Postime : 8638
<b>Hobi</b> Hobi : Sporti
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/10/2011

default Re: Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse??

prej Sat 9 Jun 2012 - 11:51
SHQIPNIA Mesme


Nuk kam kohe te urrej ata qe me urrejne ,sepse jam shume i zene duke dashur ata qe me duan :)))
Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse?? 5l3r52
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse??

prej Sat 9 Jun 2012 - 12:31
shkodranjaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse?? N
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

default Re: Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse??

prej Tue 12 Jun 2012 - 0:51
Tema u zhvendos ne Kategorin e Gjuhes shqipe.

Dialektin Tosk..kete edhe e flas Very Happy
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse??

prej Wed 18 Jul 2012 - 15:45
Te dy dialektet...


Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse?? 6ds9w0
Kurravica
Kurravica
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kurreci
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/02/2012

default Dialekti

prej Sat 2 Mar 2013 - 17:12
Mai bukuri dialekt âsht dialekti i Malësorit.e kên me bâ,me shkrua dikush,gramatikën,kime kên mai lehti dialekt n' g'jûhën Shqipe.
Hotlani
Hotlani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 1151
<b>Hobi</b> Hobi : lexim dhe shkrim i poezive
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Në hapsirën shqiptare
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/11/2012
http://www.engjujtshqiptare.com

default Re: Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse??

prej Sat 2 Mar 2013 - 17:14
Dy dialektetet i vlersoj njesoj edhe pse une i perkas dialektit gege


FEMIJA RRITET DUKE FJETUR ,POR NESE NJI POPULL FLEN AI VDES. ISMAIL QEMALI
Hotlani
Hotlani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 1151
<b>Hobi</b> Hobi : lexim dhe shkrim i poezive
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Në hapsirën shqiptare
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/11/2012
http://www.engjujtshqiptare.com

default Re: Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse??

prej Sat 2 Mar 2013 - 17:17
IZZ shkruajti:Une e flas gjuhene e nenes . Jam nga kosova dhe krenohem qe e flas dialektin tosk .
IZZ ,po çuditem se si në Kosovë paska qee dikush flet dialektin toske kur krejt Kosova flasin dialektin gegë


FEMIJA RRITET DUKE FJETUR ,POR NESE NJI POPULL FLEN AI VDES. ISMAIL QEMALI
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse??

prej Sat 2 Mar 2013 - 17:18
Kurravica shkruajti:Mai bukuri dialekt âsht dialekti i Malësorit.e kên me bâ,me shkrua dikush,gramatikën,kime kên mai lehti dialekt n' g'jûhën Shqipe.

Ka qelluar te flas me Malesore,Tropojane,Dibrane,Shkodrane etj etj por kurrsesi kam kuptuar se cfare me kane thene nese s'me riperserisnin nga dy tre here fjalet e tyre....!!! Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse?? 723485774


Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse?? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse??

prej Sat 2 Mar 2013 - 17:20
Me pelqejn dialekti qytetar shkodran (dihet),,
tiranas ,dursak,vlonjat,korqar,beratas,dhe prishtinas e gjakovar..
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse??

prej Sat 2 Mar 2013 - 17:20
moj pogradecare ta mora shpirtin........ska si gjuha shkodrane


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse?? N
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 79
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse??

prej Sat 2 Mar 2013 - 17:22
korcar dhe pogradecar


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse??

prej Sat 2 Mar 2013 - 17:35
vec mu me pelqeka dialekti i gjith shqiperis me sa shoh Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse?? 1540093706
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 79
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse??

prej Sat 2 Mar 2013 - 17:36
cik shkodrance me humor


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse??

prej Sat 2 Mar 2013 - 17:49
dialekti i serenatave korqare kur i kendon mihallaq andrea..
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 79
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse??

prej Sat 2 Mar 2013 - 17:50
dialekti i humoristave te shkodres


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse??

prej Mon 4 Mar 2013 - 18:25
Ma kane bo fixim dialektin shkodrabn dhe me duket se duhet me nis me e msu Razz


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
Interistja
Interistja
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 22
<b>Postime</b> Postime : 2272
<b>Hobi</b> Hobi : Te luaj futboll me cunat e lagjes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/01/2013

default Re: Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse??

prej Tue 5 Mar 2013 - 18:43
shkodranja patjeter sepse kot s jena ka shkodra na


Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse??

prej Tue 5 Mar 2013 - 19:55
dialekti gjakovareEpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

default Re: Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse??

prej Tue 5 Mar 2013 - 20:19
Kur theksohet dialekti "Vlonjat" me prapashtese e zanores ë me jep sens Burrërie !!!
Natyrisht ndieje vetveten tek Toskerishtja dhe prane gjuhes letrare dhe jo prane dialekteve te tjera .
Me pelqen te degjoje "gegerishten" sepse eshte pjese e folklorit tone .
Thekset e tjera me shprehin dhe shume gabime gramatikore , qe une si poliglote qe jam , nuk kam zemer ti duroje pa reaguar.

Nje njeri me shkolle po nuk diti te shkruaj paster dhe shqip !!
Eshte futja vetes dhe vdis ....


Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse?? 705491909
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse??

prej Tue 5 Mar 2013 - 20:26
te gjitha dialektet
por TIRONCIA eshte zemra ime
Sponsored content

default Re: Cili Dialekt i Gjuhes Shqipe Ju Pelqen Me Shum,Dhe Pse??

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi