Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Femra dhe mashkulli me organet gjenitale më të mëdhenj në botë Empty Femra dhe mashkulli me organet gjenitale më të mëdhenj në botë

Sat 9 Jun 2012 - 15:58
Femra dhe mashkulli me organet gjenitale më të mëdhenj në botë Jonah-FalkonFemra dhe mashkulli me organet gjenitale më të mëdhenj në botë Anna-SwanTiranë, 8 qershor 2012 NOA- Ja disa nga rekordet që janë shënuar në fushën e seksit

1. Mashkulli me penisin më të madh në botë

Jonah Falkon është mashkulli që ka organin gjenital më të gjatë në botë, 24 cm normal dhe 34 cm i eksituar..

2. Gruaja me vaginen me te madhe

Në radhët e femrave është skocezja Anna Sëan (1846-1888), 2 metra e 34 cm që ka hyrë në histori si gruaja me vaginën më të madhe. Lindi me përmasa normale, të cilat do thyenin rekord më pas. Ajo u martua me Kapiten Martin Bates, një tjetër gjigant i cili ishte pak më i gjatë se ajo. Ato u martuan në vitin 1872, dhe mbahet ende sot si çifti më i gjatë në botë. Më 18 qershor, 1879, ajo lindi fëmijën më të madh në histori, i cili peshonte 12 kg dhe me gjatësi 86 cm, por për fat të keq fëmija vdiq. Nga diametri i kokës së femijes, mjeket llogaritën një zgjerim ekstrem të vaginës së gruas Swan te barabarte me 15, 5 cm, kundrejt nje zgjerimi normal deri ne 10 cm.

n.k./noa.al
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi