Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default A nuk ju lene te habitur keto??? kjo eshte bota qe po krijojme vete ne ....

prej Sat 28 Aug 2010 - 21:35
Kam mesuar disa gjera teper interesante keto dite,te cilat besoj se jane rrjedhoje e faktit se ne mendojme shume dhe biem ne kurthin e e konceptit " une" dhe "per mua".
kam lexuar nje material te quajtur : "On AN AVERAGE DAY IN AMERICA"-nje dite e zakonshme amerikane,dmth ajo qe ndodh gjate nje dite amerikane te rendomte.
degjomeni!
Mesatarisht cdo dite ne amerike lindin rreth 9077 femije ,dhe kjo eshte e mrekullueshme
nga ata 1282 jane te jashteligjshem dhe te padeshiruar
rreth 2740 te rinj largohen nga shtepite e tyre
rreth 96 persona te mrekullueshem vriten gjate nje dite atje
behet nje perdhunim ne cdo 8 minuta ,nje vrasje ne 27 min dhe nje rrembim ne cdo 76 sekonda,cdo 32 minuta vidhet nja banke apo makine,dhe nje lidhje dashurie zgjat pothuajse tre muaj!!!!!!!!!!!!

a nuk ju lene te habitur keto statistika?
mua po


A nuk ju lene te habitur keto??? kjo eshte bota qe po krijojme vete ne .... Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi