Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

Një shqiptar i 11-ti ne listen e njerezve më me ndikim në botë Empty Një shqiptar i 11-ti ne listen e njerezve më me ndikim në botë

Fri 15 Jun 2012 - 13:59
Revista e famshme Time ka
publikuar edhe kete vit listën e 100 njerëzve me ndikim me te madh në botë. Sipas saj, Rene Rexhepi, kuzhinieri shqiptar më i mirë në botë, me origjinë nga Tetova, është renditur i 11 në listë. Rexhepi, me babain shqiptar dhe nënën daneze u bë i famshëm fale recetave të të tij të gatimit në restorantin Noma në Danimarkë. Ndërkaq, në krye të listës për këtë vit është Jeremy Lin, basketbollisti i njohur i New York Knicks në NBA. Lin vlerësohet si njeriu i cili ka frymëzuar shumë të rinj duke fituar gjithçka sipas mënyrë së “vjetër”, me shumë punë dhe djersë. Lista vijon me vendin e dytë, ku është renditur Christian Marclay,ndërsa në vendin e tretë është aktorja Viola Davis. Rihanna qëndron brenda 10-es, ndërsa Obama e Angela Merkel janë në listë por jashtë 10 personave me më ndikim në botë. Lista: 1. Jeremy Lin 2. Christian Marclay 3. Viola Davis 4. Salman Khan 5. Tim Tebow 6. E.L. James 7. Louis CK 8. Rihanna 9. Marco Rubio 10. Ali Ferzat 11. René Redzepi
Një shqiptar i 11-ti ne listen e njerezve më me ndikim në botë 16266d1339756946-time-nje-shqiptar-i-11-ti-ne-listen-e-njerezve-me-me-ndikim-ne-bote-rene-cropNjë shqiptar i 11-ti ne listen e njerezve më me ndikim në botë 16267d1339756978-time-nje-shqiptar-i-11-ti-ne-listen-e-njerezve-me-me-ndikim-ne-bote-noma-005
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi