Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Kristiina
Kristiina
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 5449
<b>Hobi</b> Hobi : Noti...
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : GRECCE
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/01/2010

Maria Sharapova, tenistja më e bukur në botë Empty Maria Sharapova, tenistja më e bukur në botë

Sun 24 Jun 2012 - 18:26
Maria Sharapova, tenistja më e bukur në botë Sharapova-1Ajo është tenistja më e mirë në botë, por jo vetëm kaq. Rusja 25-vjeçare Maria Sharapova është në të njëjtën kohë një femër me një pamje thuajse të përkryer.

E tillë dukej edhe në mbrëmjen e organizuar për tenistet përpara startit të aktivitetit të radhës së Wimbledon, të cilin ajo synon me çdo kusht që ta fitojë. Me një stil dhe veshje shumë të këndshme, Sharapova i tejkaloi të gjitha parashikimet, duke u shfaqur shumë tërheqëse, krahasuar edhe me të gjitha rivalet e saj në sport.

Numri 1 i tenist për femra në botë u paraqit në mbrëmjen e organizuar një hap përpara fillimit të kampionatit të Wimbledon me një fustan të shkurtër të bardhë që e kurorëzonte atë pa asnjë dyshim si mbretëreshën e mbrëmjes. Rusja Sharapova është një nga pretendentet kryesore për të fituar titullin e ri të kampionatit, por sigurisht që e presin sfida të ashpra nga rivalet e saj në këtë garë, siç është edhe 4 herë kampionia e Wimbledon, Serena Williams.

Vajzat teniste, që do të tregojnë të gjithë forcën, sportivitetin dhe agresivitetin e tyre gjatë lojës, përpara fillimit të garës së egër të kampionatit kanë vendosur të veshin rrobat e tyre më të mira dhe të nxjerrin në pah anën e tyre femërore, që gjatë sezonit të lodhshëm kalon në plan të dytë. Dhe sa i përket sharmit femëror, 25-vjeçarja Sharapova duket se është kurorëzuar që tani si mbretëresha e padiskutueshme.
tch
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi