Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Del Bosque: Nuk pendohemi që e shpëtuam Italinë Empty Del Bosque: Nuk pendohemi që e shpëtuam Italinë

Sat 30 Jun 2012 - 8:31
Del Bosque: Nuk pendohemi që e shpëtuam Italinë Del-Bosque


Vicente Del Bosque është shprehur për mediat spanjolle se nuk është penduar që ndihmoi Italinë në kalimin e grupit duke mundur në ndeshjen e fundit Kroacinë e që tashmë do e ketë përballë në finalen e madhe të EURO 2012.

“Kurrë nuk pendohemi për “biskotën”. Bëmë atë që duhet të bënim duke luajtur në maksimum ndaj Kroacisë”, theksoi trajneri i Spanjës në lidhje me takimin që fitoi 1-0 ndaj Kroacisë.

“Do të jetë një ndeshje pa favoritë. Kemi dy ditë kohë për të dalë në përfundimet më të mira për të përballuar sfidën. Unë mendoj se Italia do të zbresë në fushë me formacionin që luajti ndaj Gjermanisë dhe nuk do të ndryshojë për ne”, shton Del
Fabregas: Italia ka eksperiencë dhe lojtarë të mëdhenj

Cesc Fabregas, mesfushori i Spanjës, deklaroi në konferencën për shtyp të ditës së premte se Italia është një “skuadër shumë kompetitive”.

“Kanë eksperiencë dhe lojtarë të mëdhenj si Balotelli dhe Cassano. Ai që do të fitojë do e meritojë trofeun sepse Spanja dhe Italia kanë treguar se janë skuadrat më konsistente.”

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi