Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

Nëna e porositë të birin Empty Nëna e porositë të birin

Sun 1 Jul 2012 - 14:10
Nëna e porositë të birin


Biri im i dashur, një ditë prej ditëve do të më shohësh të plakë, jetë e logjikshme në mendjen time!
Të lutëm më jep pak kohë dhe pak durim që të më kuptosh, kur dora ime dridhet dhe më bjen ushqimi në gjoks, kur nuk mund të mbathi rrobat e mia - zbukurohu me durim ndaj meje!
Kujtoi vitet që kanë kaluar, kur unë të mësoja ta bësh atë që unë nuk do të munden ta bëj dot!
Nëse nuk dukem elegante dhe s’më vjen erë e këndshme, mos më qorto!!!
Kujtoi ditët e vegjëlisë kur përpiqesha disa herë të të bëj elegant dhe me erë të këndshme.
Mos qesh me mua nëse sheh injorancën dhe mos kuptimin tim në çështjet e kohës tënde.
Por, ti bëhu syri dhe mendja ime ta arrij atë që më ka ikur. - Unë të kam edukuar, unë të kam mësuar si të ballafaqohesh me jetën, dhe si të mos më mësosh sot çka duhet dhe çka nuk duhet?!!!

Mos u mërzit nga dobësia e kujtesës sime, fjalëve të ngadalëta dhe të menduarit se çka të flas gjatë bisedës me ty, sepse lumturia ime nga biseda është vetëm e vetëm të qendroj me ty!!!
Kur të më dobësohen këmbët e mia në arritjen e cakut që dëshiroj, bëhu i butë me mua dhe kujto se unë të kam kapur për dore shumë herë ashtu që të mund të ecësh. Kurrë mos u turpëro të më kapësh për dore sot, se nesër do të kërkosh dikë që të të kap për dore, kur do të plakesh edhe ti!
Dije se unë nuk pres ditë më të mira sikurse ti, porse me thjeshtësi e pres vdekjen!!!
Rri afër meje, e jo kundër meje!!!
Kur kujton diçka nga gabimet e mia, dije se unë asnjëherë nuk kam dashur diçka tjetër pos të mirave të tua.
Më e bukura që mund ta bësh sot për mua është të falësh lëshimet e mia, dhe të m’i mbulosh të metat…
Allahu të faltë dhe ti mbuloftë lëshimet! Ende, të qeshurat dhe buzëqeshtjet e tua më gëzojnë si kur ishe i vogël; mos më privo nga shoqërimi yt!

Isha me ty në momentin kur linde, ji afer meje kur do të vdes!
Allahu ka thënë: “Zoti yt ka përcaktuar që të mos adhuroni tjetër përveç Atij dhe të silleni mirë me prindërit. Nëse njëri prej tyre, ose të dy e përjetojnë pleqërinë te ti, mos u thuaj “of!” e as mos u fol me zë të lartë, por t’u drejtohesh me fjalë respekti të plotë. Shtriji përpara tyre krahët e përulshmërisë dhe thuaj: “O Zoti im, ki mëshirë ndaj tyre, siç kanë pasur kujdes ata ndaj meje në vegjëli!” (Isra, 23-24)
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

Nëna e porositë të birin Empty Re: Nëna e porositë të birin

Sun 1 Jul 2012 - 14:25
NJE HISTORI SHUME E BUKUR.

Umeri r.a.blen një kalë nga një beduin, i jep të hollat dhe i hyp kalit të largohet. Por, shikon që kali çalonte, gjë të cilën ai nuk e kishte vënë re kur e kishte blerë. Menjëherë, Umeri r.a.u kthye dhe vajti tek personi të cilit i kishte blerë kalin dhe i tha:”Merre kalin se çalon.” Por beduini ia ktheu:”O prijës i besimtarëve! Unë nuk e marr, pasi ti kur e bleve kalin e bleve të saktë dhe pa probleme.” Umeri i tha:”Le të shkojmë tek një i tretë që të gjykojë mes nesh!” Burri i tha:”Le të marrim Shurejh bin Harith Elkendij. Umeri iu përgjigj:”Edhe unë e pranoj atë.”
Të dy vajtën te Shurejh dhe ai me të dëgjuar çështjen, u drejtua nga Umeri dhe e pyeti:”A e morre kalin të saktë o Prijës i besimtarëve?” “Po” iu përgjigj ai. Shurejhu i tha:”Atëherë mbaje mallin e blerë ose ktheje të saktë siç e ke marrë fillimisht.” Umeri, pasi e dëgjoi këtë vendim të Shurejhut, e harroi plotësisht çështjen e kalit dhe i mrekulluar i tha:”Po. Gjykata nuk mund të funksionojë veçse kështu!” Më pas i tha:”Nisu për në Kufa, pasi të kam emëruar gjykatës të atij qyteti.”
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

Nëna e porositë të birin Empty Re: Nëna e porositë të birin

Sun 1 Jul 2012 - 18:33
Mbreti që i takojë lëmosha!


Ndoshta ndonjëri prej jush mund edhe të mos e besojë këtë tregim sidomos nëse mundohet që këtë të e krahasoje me kohën ne të cilën ne sot po jetojmë, por ja që kjo është mase e vërtetë dhe se ky ishte me të vërtet një nder mbretërit e shtetit Islam por që ishte i varfër dhe për këtë arsye i takojë që të ishte një nga ato kategori që në Islam kanë të drejtë të marrin lëmoshë.

Omeri r,a në kohën sa ishte prijësi i myslimanëve kishte kërkuar një regjistër me emrat e njerëzve të varfër në mënyrë që të bënte ndarjen e zekatit dhe të hyrave tjera të shtetit si ndihmesë për këta njerëz. Kur Omerit r,a iu dërgua kjo listë për banorët e Homsit, ai ishte befasuar kur në këtë liste kishte hasur edhe emrin e vetë udhëheqësit të këtij vend, emrin e prijësit të vendit që atë kohë ishte Seid Ibn Amir.

Omeri r,a ishte aq i habitur me këtë rast saqë thuajse ishte gati të mos e besonte fare dhe për këtë kishte vendosur të pyeste banorët e vendit në mënyrë që të e qetësonte zemrën e tij. Ndërsa habinë edhe më shumë ia shtoje kur banorët i treguan se udhëheqësi i tyre tërë rrogën e tij e shpërndan për të varfëritë dhe skamnorët e vendit duke u arsyetuar se nuk ka zgjidhje tjetër pasi që ishte përgjegjës për ta dhe se para Allahut xh,sh do të merrej në pyetje, ai e bënte këtë edhe përkundër faktit se vetë ishte njëri prej varfanjakëve të vendit.

Ndërsa kur Omeri r,a i pyeti se a keni ndonjë vërejtje tjetër ndaj tij, ata iu përgjigjen se ndaj tij kemi gjithsej tri vërejtje:

E para: Ai nuk del për të kontrolluar njerëzit vetëm se në mëngjes?

E dyta: Ai nuk del natën asnjëherë për të qenë në shërbim të popullit?

E treta: Ai një ditë në javë nuk duket fare para njerëzve?

Ndërsa kur Omeri r,a e ftoi Seidin dhe e pyeti rreth këtyre vërejtjeve që populli i tij i kishin ngritur kundër tij, ai ishte përgjigjur se: Kjo është e vërtetë o prijësi i myslimanëve?!, ndërsa arsyet për këtë janë se unë nuk dal vetëm pas kohës së mëngjesit për arsye se më duhet të i shërbeje familjes dhe të ua plotësoje nevojat elementare pasi që nuk kam shërbëtorë dhe njëkohësisht gruan e kam të sëmurë, e sa i përket asaj se unë nuk dalë natën ketë e bëjë sepse e kam ndarë ditën për nevojat e njerëzve ndërsa natën për të adhuruar Krijuesin tim, e sa i përket asaj se unë fshihem një ditë në javë kjo ndodhë për arsye se unë i pastrojë rrobat dhe me duhet të pres derisa të thahen pasi që nuk posedoje rroba tjera.

Omeri r,a fillojë të qajë dhe ndau për Seidin një shumë të hollash, e ndërsa ky nuk pranojë të shkonte në shtëpi derisa nuk ua ndau këtë pasuri varfanjakëve dhe skamnorëve të qytetit.

Ndërsa sot, a thua vallë ku janë prijësit tanë prej këtyre shembujve.
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

Nëna e porositë të birin Empty Re: Nëna e porositë të birin

Sun 1 Jul 2012 - 18:39
O ju burra merrni mesim nga kjo histori !


Mbasi kishin kaluar 18 vjet martese, mbas nje lodhje te gjate nga gatimi i perditeshem, pergatit gruaja nje ushqim per burrin e saj.
Por kjo gjelle nuk ishte si zakonisht...
Zarzavatet ishin zier ...shume, mishi ishte djegur dhe sallata kishte shume kripe.
U ul bashkeshorti per te ngrene dhe gjate gjithe kohes ai ishte i heshtur.
Mbasi gruaja po lante pjatat e palara iu afrua burrri i saj dhe e perqafoi. E pyeti ajo e habitur:
Perse ky perqafim?
Iu pergjigj ai : "Sepse gatimi yt sot i ngjante nje gatimi i nje nuseje te re dhe une mendova qe te trajtoj si nuse te re!"

C'eshte ky moral kaq i larte dhe kjo sjellje e mrekullueshme.
A nuk eshte me mire ta korigjosh gruan me kete menyre te bute se sa te bertasesh dhe ta ngresh zerin me ofendime dhe ankesa ???

Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

Nëna e porositë të birin Empty Re: Nëna e porositë të birin

Wed 4 Jul 2012 - 15:41

Krishteri dhe Muslimani (Tregim interesant)


E ftoi krishteri një musliman në shtëpinë e tij, dhe pasi i shprehu mirëseardhje ia ofroi një pjatë me rrush. Muslimani e falënderoi dhe filloi ta haj rrushin.

Pas pak u ngrit krishteri, e mori një gotë, e mbushi me verë dhe e vendosi para muslimanit. Kur e pa muslimani këtë i tha: “Më fal, por kjo për mua është haram.”

Ndërsa krishteri ia ktheu: “Është e çuditshme me ju muslimanët e lejoni (këtë) rrushin, ndërsa e ndaloni këtë (verën). Edhe pse kjo (vera) është nga kjo (rrushi)!

Me të dëgjuar këtë, muslimani e pyeti: “A ke grua?”

“Po”, ia ktheu krishteri

“A mund ta ftosh këtu?”, i tha muslimani

U ngrit krishteri e ftoi... dhe ajo erdhi.

Pastaj muslimani i tha: “A ke vajzë?”

“Po”, tha krishteri “Një vajzë të vogël!”

“Mirë na e sjell këtu”, tha muslimani

U ngrit i krishteri dhe e solli vajzën e cila ishte duke luajtur në dhomën tjetër!

Atëherë muslimani i tha: “A nuk e sheh se Allahu ta ka lejuar këtë (gruan), kurse ta ka ndaluar këtë (vajzën), edhe pse kjo është nga kjo!!

Atëherë i krishteri mbeti i shtangur dhe tha: “Dëshmoj se nuk ka Zot pos Allahut. Dëshmoj se Muhamedi është profet i Tij, dhe nga sot unë jam musliman.”
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Nëna e porositë të birin Empty Re: Nëna e porositë të birin

Wed 4 Jul 2012 - 15:48
Message reputation : 100% (1 vote)
Mos u mundoni te beni propagande ketu duke nxjerre njeren fe si me te mire se tjetren..te tilla shkrime do fshihen nga une...permbajuni edhe zbatoni fjalen qe thoni se respektoni cdo religjion...edhe pse sqendron aspak...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

Nëna e porositë të birin Empty Re: Nëna e porositë të birin

Wed 4 Jul 2012 - 16:11
Αρτεμης shkruajti:Mos u mundoni te beni propagande ketu duke nxjerre njeren fe si me te mire se tjetren..te tilla shkrime do fshihen nga une...permbajuni edhe zbatoni fjalen qe thoni se respektoni cdo religjion...edhe pse sqendron aspak...
Pash Zotin mos ja fut kot se po del qesharake.
Ky eshte forum dhe kem te drejt me postu tema,me trego se ku eshte nenqmim.
Un e mbroj Fen time dhe normal per mu eshte me e mira,nese ke deshir hym ne debat dhe ta shohum se sa ke argumente ti per Fen tende une per timen.

Un postoj tema dhe ate qe me pelqen mu,por nuk i ofendoj tetjeret.
Nese ti ke argumente se ka Fe mete mir shpalosi dhe te shohum
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Nëna e porositë të birin Empty Re: Nëna e porositë të birin

Wed 4 Jul 2012 - 16:26
Message reputation : 100% (1 vote)
Ne nje stacion radio ishte nje djalosh.Duke pire cigaren e nje gote raki perpara qe ja kishin vene nderkoh ne dhome shfaqet nje burre tjeter pak me i madh nga ky djaloshi..Pasi pershendeten i ofrojne karrige te ulen...KY burri shikonte cuditshem djaloshin edhe per nje moment e pyet: A je ti mysliman bre vella? Po,jam...i pergjigjet djaloshi pas asnje pertim..Nderkoh burri vazhdon pyetjen e rradhes..Po a ste ka mesuar feja se nje mysliman i denje eshte haram te ve alkol ne goje? Djaloshi e shikon nderkoh qe burri ndrit syte e leviz pak nga karrigia ku i duket anash nje pistolete ne rrip..edhe i pergjigjet ..Po ty a sta ka mesuar feja se armet nuk lejohen,atehere ti pse mban pistoleten me vete o burre?

Burri e pa i nevrikosur edhe u ngrit te ikte nga pakenaqesia e pergjigjes...

Keshtu ti Dasa,tregimi ka si qellim te nencmoni njeren fe edhe eshte ofenduese si dhe propagande...Shume myslimman e pine alkolin edhe pse besojne ne fene qe kane nuk do te thote gje...Mjaft me trillimet qe beni se sjam ketu te mbeshtes asnjeren fe as dua tia di per fete tuaja qofte kjo Islami apo Krishterimi apo ortodoksi....fare rendesi s'kane per mua..
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

Nëna e porositë të birin Empty Re: Nëna e porositë të birin

Wed 4 Jul 2012 - 18:20
Vertet me vjen keq se shum e kufizuar je ne mendime.
Po qdo tem qe hapet e qe eshte e drejt i prek te padrejtit,un nuk kam qka i boj.
Nese hapet ni tem dhe e prmendet se Alkoholi eshte haram,nuk kam qka i boj une alkoholistet,nuk jam ka i detyroj me lan,un mundem veq mi than GRAHNI SATJA BAN,por te mos e them te verteten asniher nuk ja lejoj vetes.

Shum pi keqkuptoni gjerat.
Mos ke urrejte kaq te madhe ndaj Feve
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Nëna e porositë të birin Empty Re: Nëna e porositë të birin

Thu 5 Jul 2012 - 12:24
Message reputation : 100% (1 vote)
E kufizuar jam per te gjithe ju qe s'ju shkoj sipas bindjeve e besimeve qe keni,edhe sme ben pershtypje aspak..

Cdo teme hapet duke u munduar mos kete si qellim te ofendoje,permend,nencmoje fe,mendime apo individe edhe besimit qe i perkasin ata/o..

Jemi nje forum shoqeror ku hyne shqiptare nga te gjitha anet e botes qe u perkasin feve te ndryshme..sic nuk nderhyn ata e as nuk meren fare ne fakt me fete ketu ne forum ..e pakta qe mund te beni ju qe jeni besimtare te denje eshte ti respektoni si ata respektojne tuajen duke bere kujdes edhe ne shkrimet qe sillni e domethenia qe doni te percillni tek te gjithe ne..Te permenda nje shembull me lart pa theksuar e bere dallime (thjeshte dy persona qe i perkasin te njejtes feje,te njejtit besim) por beni nje sy qorr e nje vesh shurdh se sju konvenon ndryshe...I hipnotizuar e i kufizuar mentalisht edhe fizikisht jeni ju,jo te tjeret vetem per arsyen sepse nuk i perkasin ose skane te njejta besime me ju!
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

Nëna e porositë të birin Empty Re: Nëna e porositë të birin

Thu 5 Jul 2012 - 13:36
Oj qik me trego ku kam ofendu.
Ky eshtepra forum dhe poston secili ku dehsiron.
Nese ke deshir mbylle ket nenforum,pse pra e len hapur.
Nejse spe zgjas se pedi se sje kerkah
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Nëna e porositë të birin Empty Re: Nëna e porositë të birin

Thu 5 Jul 2012 - 13:53
Message reputation : 100% (1 vote)
Nuk ju thash te mbyllet forumi as tema nje kjo,e dyta keni lirine te postoni rreth feve tuaja cdo gje por pa nencmuar e cekur fete e tjera..si shembulli me siper qe ju dhash...E treta dhe e verteta postimi i fundit nga ju ska lidhje fare me titullin e temes...

Dhe se fundi,le ti mesojne ritet edhe zakonet e fese qe i perkasim secili prej nesh e pastaj te vijme tua tregojme e te tjereve..sepse ate qe the edhe nje njeri qe i perket fese myslimane por nuk zbaton ritet e fese nuk i di e jo me nje besimtar i nje feje tjeter qe normale mos i kete mesuar sepse si ka interesuar thjeshte sic nuk ju ka interesuar as juve per ritet e zakonet qe kane ne fete e tjera..!
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

Nëna e porositë të birin Empty Re: Nëna e porositë të birin

Thu 5 Jul 2012 - 14:04
Ku edin ti se sa idi une ritet e Fes,dhe sa i praktikoj.
Ne cilin shekull jeka jeton.
Kto gjera mesohen duke lexu,dhe per kete eshte neti.
Kush don i meson,kush don i lexon,kush don nuk kyqet etj etj.........
Nuk edi pse keni frig nga Islami,edhe pse jam duke e paramendu se ku eshte shkaku..............nejse........
Kshtu sikurse ti kan bo edhe ne forume tjera por ikan mbyll Forumet.
Nese mendon se Forumi eshte i joti dhe ti imeson tetjeret se qka me shkru die se po gabohesh.
Ne nuk marrum rroga ktu qe postojm,nuk ka problem edhe nuk hapim tema,veq ti hap tash
Boni fmi....seksi..........idul gjini...........um puthi............ eputha..........um don.........te du..............u desh......u vesh..............pra me kto tema maje forumin ti
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Nëna e porositë të birin Empty Re: Nëna e porositë të birin

Thu 5 Jul 2012 - 14:16
Message reputation : 100% (1 vote)
Une nuk thash se si dini ritet e fese suaj ju por fola per shume besimtare te feve qe u perkasin nga familja ritet edhe zakonet e nje feje nuk ua dine arsyen e vertet perse ndodh kjo e cka do te thote..sic the ti per veren qe quhet haram edhe pse e quani haram ate edhe per mishin e derrit pse se hane besimtaret e fese myslimane...Shume nga feja juaj nuk i dine keto edhe pse i perkasin te njejtes fe...Prandaj gjeja me e mire eshte secili prej nesh te mesoj ritet e zakonet e fese qe i perket e pastaj te vi te flas ketu duke permendur Islamin apo Krishtin apo Ortodoksin e ti mesojne e besimtaret e fese tjeter cfare do te thote dicka edhe pse veproni ashtu ne fene qe i perksini secili...

Sa per forumin mos ta dije,as vete paguhem qe te vish te me flasesh ketu ti...Vij me deshire edhe per te kaluar oren time edhe kush deshiron te jete pjese e kesaj shoqerie si dhe e forumit esht i mirepritur..

PS: Si nje besimtar qe jeni nuk ju shkojne te tilla fjale e kercenime,ja prishni ter imazhin e mire nje besimtari mysliman...Gjithsesi forum eshte sot mbushet neser zbrazet e keshtu me rradhe...Nuk i mbaj anetaret te lidhur une edhe sa per temat ka kategori te ndryshme qe te postojne ku e gjejne veten ata..se te jete vetem per fe ka forume perkatese per kete gje e shume mire mund te hyne e atje e mos flasin per puci,puci e dathuricka por per moral e me the te thash Nëna e porositë të birin 2585209286
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

Nëna e porositë të birin Empty Re: Nëna e porositë të birin

Thu 5 Jul 2012 - 16:04
Sinqerisht pot kuptoj,edhe njeriut duhet meju hidhru saka dituri.
Ti anuk kupton apo nuk don me kuptu nuk pe di.
Po qka manin kush sa din per fe,apo kush sa e mban,un per veti jep llogori e jo per ty apo ate
Shiko more ballinen sa sa tema jan hap per Fe e sa tema palidhje,un edi se ka forume Fetare,por mese paku ne ket forum folet per fe.
Nese nuk don me fol hiq fshije krejt pra ket nenforum.

Nejse de kjo eshte tema e fundit e imja qe hapet.
Po jav la juve qete hapni tema me vlera te mdhaja patriotike
Sponsored content

Nëna e porositë të birin Empty Re: Nëna e porositë të birin

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi