Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

Mrekulli! Solli në jetë foshnjen, ndërsa ishte në koma… Empty Mrekulli! Solli në jetë foshnjen, ndërsa ishte në koma…

Wed 4 Jul 2012 - 21:05
Mrekulli! Solli në jetë foshnjen, ndërsa ishte në koma… Nena-300x211Një mrekulli ka ndodhur në një maternitet në Britani. 23-vjeçarja Ema Mainor, e cila ndodhej në muajin e shtatë të shtatzënisë së saj, kaloi një pneumoni mjaft të rëndë dhe si rezultat ra në koma.

Por ndërkohë, foshnja që po rriste brenda saj ishte në jetë dhe mjekët e ndihmuan që të mbijetonte. Me ndihmën e tyre, ajo erdhi më herët në jetë dhe i shpëtoi rrezikut.

Nëna 23-vjeçare u zgjua nga koma 2 javë më vonë, por as që mbante mend se ishte shtatzënë.

“Më kujtohej që kisha një burrë dhe një djalë, por jo që isha shtatzënë”, tha ajo. “Infermieret më sollën foshnjen dhe unë nuk dija çfarë të bëja”, thotë Ema për “Daily Mail”.

Sot kjo nënë e re është mjaft e lumtur. Ka një familje të shëndetshme dhe i kapërceu peripecitë me shëndetin e saj. /alb-observer.com/Mrekulli! Solli në jetë foshnjen, ndërsa ishte në koma… Nena1
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi