Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Tirana e sigurt drejt kualifikimit, zhgënjejnë Flamurtari dhe Teuta

prej Fri 6 Jul 2012 - 18:10
Tirana e sigurt drejt kualifikimit, zhgënjejnë Flamurtari dhe Teuta Tirana-300x225Tirana ka qenë skuadra e vetme e cila ka fituar ditën e djeshme në ndeshjet e fazës së parë të Europa League. Ajo ka mundur 2-0 skuadrën nga Luksemburgu, Grevenmaker duke bërë kështu një hap të sigurt drejt kualifikimit për në fazën e dytë. Ndëshja e cila u zhvillua në stadiumin kombëtar “Qemal Stafa”, ka qenë si një stërvitore për ekipin shqiptar dhe Tirana mund të kishte shënuar më shumë gola po të ishte treguar më e kuijdesshme. Dy golat e ndëshjes u shënuan në pjesën e parë nga Muçollari dhe Ferraj.
Ndërkohë, ka zhgënjyer Flamurtari dhe Teuta të cilat gjithashtu luanin në fushat e tyre. Vlonjatët u mundën 1-0 nga Budapest Honved ndërsa golin e fitores për skuadrën hungareze e shënoi Vernes në fillimin e pjesës së dytë.
Teuta e Durrësit u mund akoma dhe më thellë. Pas një rezistence që i bënë për mëse 75 minuta Metalurg Rustavi-t, ata u dorëzuan dhe në fundin e ndeshjes pësuan 3 gola brenda 15 minutave./alb-observer.com/Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi