Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Filma Shqiptare

prej Sat 18 Jun 2011 - 16:59
First topic message reminder :

1953 - Skenderbeu (Sergei Jutkevic)
1957 - Fëmijët e saj (Hysen Hakani)
1958 - Tana (Kristaq Dhamo)
1959 - Furtuna (Juri Ozerov Krisatq Dhamo)
1961 - Debatik (Hysen Hakani Gëzim Erebara)
1963 - Detyrë e posaçme (Kristaq Dhamo)
1964 - Toka jonë (Hysen Hakani)
1965 - Vitet e para (Kristaq Dhamo)
1966 - Komisari i dritës (Dhimitër Anagnosti Viktor Gjika)
1966 - Oshëtimë në bregdet (Hysen Hakani)
1967 - Duel i heshtur (Dhimitër Anagnosti)
1967 - Ngadhnjim mbi vdekjen (Gëzim Erebara Piro Milkani)
1968 - Estrada në ekran (Fehmi Oshafi)
1968 - Horizonte të hapura (Viktor Gjika)
1968 - Prita (Mithat Fagu)
1969 - Njësiti guerril (Hysen Hakani)
1969 - Përse bie kjo daulle (Piro Milkani)
1969 - Plagë të vjetra (Dhimitër Anagnosti)
1970 - Guximtarët (Gëzim Erebara)
1970 - Gjurma (Kristaq Dhamo)
1970 - I teti në bronx (Viktor Gjika)
1970 - Lugina e pushkatarëve (Todi Bozo)
1970 - Montatorja (Muharrem Fejzo)
1971 - A B C…. ZH (Xhanfize Keko)
1971 - Kur zbardhi një ditë (Piro Milkani)
1971 - Malet me blerim mbuluar (Dhimitër Anagnosti)
1971 - Mëngjese lufte (Kristaq Dhamo)
1972 - Mësim për Lindën (Donika Muçi)
1972 - Kapedani (Fehmi Oshafi Muharrem Fejzo)
1972 - Kryengritje në pallat (Xhanfize Keko)
1972 - Ndërgjegja (Hysen Hakani)
1972 - Odiseja e tifozave (Xhezair Dafa)
1973 - Yjet e netëve të gjata (Viktor Gjika)
1973 - Brazdat (Kristaq Dhamo)
1973 - Krevati i perandorit (Endri Keko)
1973 - Mimoza llastica (Xhanfize Keko)
1973 - Operacioni zjarri (Muharrem Fejzo)
1974 - Cuca e maleve (Dhimitër Anagnosti)
1974 - Duke kërkuar 5-orëshin (Xhezair Dafa)
1974 - Qyteti më i ri në botë (Xhanfize Keko)
1974 - Rrugë të bardha (Viktor Gjika)
1974 - Shpërthimi (Muharrem Fejzo)
1974 - Shtigje lufte (Piro Milkani)
1975 - Beni ecën vetë (Xhanfize Keko)
1975 - Çifti i lumtur (Piro Milkani)
1975 - Kur hiqen maskat (Dhimitër Anagnosti)
1975 - Lumë drite (Ismail Zhabjaku)
1975 - Në fillim të verës (Gëzim Erebara)
1975 - Rrugicat që kërkonin diell (Rikard Ljarja Saimir Kumbaro)
1975 - Udhëtim në pranverë (Qerim Mata)
1976 - Dimri i fundit (Ibrahim Muço Kristaq Mitro)
1976 - Fijet që priten (Muharrem Fejzo)
1976 - Ilegalët (Rikard Ljarja Saimir Kumbaro)
1976 - Lulëkuqet mbi mure (Dhimitër Anagnosti)
1976 - Përballimi (Viktor Gjika)
1976 - Pylli i lirisë (Gëzim Erebara)
1976 - Tinguj lufte (Xhanfize Keko)
1976 - Tokë e përgjakur (Ibrahim Muço Kristaq Mitro)
1976 - Thirrja (Fehmi Hoshafi)
1976 - Zonja nga qyteti (Piro Milkani)
1977 - Ata ishin katër (Esat Musliu Kujtim Çashku)
1977 - Cirku në fshat (Hysen Hakani)
1977 - Guna mbi tela (Muharrem Fejzo)
1977 - Monumenti (Dhimitër Anagnosti)
1977 - Njeriu me top (Viktor Gjika)
1977 - Një udhëtim i vështirë (Petrit Llanaj Xhezair Dafa)
1977 - Streha e re (Spartak Pecani Vladimir Kasa)
1977 - Shembja e idhujve (Piro Milkani)
1977 - Tomka dhe shokët e tij (Xhanfize Keko)
1977 - Zemra që nuk plaken (Esat Ibro Esat Musliu)
1978 - Dollia e dasmës sime (Mark Topallaj)
1978 - Gjeneral gramafoni (Viktor Gjika)
1978 - Koncert në vitin \'36 (Saimir Kumbaro)
1978 - Në pyjet me borë ka jetë (Rikard Ljarja)
1978 - Nga mesi i errësirës (Kristaq Dhamo)
1978 - Nusja dhe shtetrrethimi (Ibrahim Muço Kristaq Mitro)
1978 - Pas gjurmëve (Xhanfize Keko)
1978 - Pranverë në Gjirokastër (Muharrem Fejzo)
1978 - Vajzat me kordele të kuqe (Gëzim Erebara)
1978 - Yjet mbi Drin (Ismail Zhabjaku)
1979 - Ballë për ballë (Kujtim Çashku Piro Milkani)
1979 - Balonat (Ismail Zhabjaku)
1979 - Këshilltarët (Xhezair Dafa)
1979 - Liri a vdekje (Ibrahim Muço Kristaq Mitro)
1979 - Mësonjëtorja (Muharrem Fejzo)
1979 - Mysafiri (Hysen Hakani)
1979 - Ne vinim nga lufta (Spartak Pecani)
1979 - Në shtëpinë tonë (Dhimitër Anagnosti)
1979 - Përtej mureve të gurta (Gëzim Erebara)
1979 - Radiostacioni (Rikard Ljarja)
1979 - Çeta e vogël (Mark Topallaj)
1980 - Dëshmorët e monumenteve (Fehmi Hoshafi)
1980 - Gëzhoja e vjetër (Saimir Kumbaro)
1980 - Intendenti (Xhezair Dafa)
1980 - Karnavalet (Ismail Zhabjaku)
1980 - Mëngjese të reja (Muharrem Fejzo)
1980 - Në çdo stinë (Viktor Gjika)
1980 - Nusja (Gëzim Erebara)
1980 - Një gjeneral kapet rob (Spartak Pecani)
1980 - Një ndodhi në port (Hysen Hakani)
1980 - Një shoqe nga fshati (Piro Milkani)
1980 - Partizani i vogël Velo (Xhanfize Keko)
1980 - Pas vdekjes (Kujtim Çashku)
1980 - Skëterrë '43 (Rikard Ljarja)
1980 - Vëllezër dhe shokë (Dhimitër Anagnosti)
1981 - Dita e parë e emërimit (Rikard Ljarja)
1981 - Gjurmë në kaltësi (Saimir Kumbaro)
1981 - Kërcënimi (Mark Topallaj)
1981 - Kur po xhirohej një film (Xhanfize Keko)
1981 - Në kufi të dy legjendave (Piro Milkani)
1981 - Në prag të lirisë (Ibrahim Muço Kristaq Mitro)
1981 - Një natë pa dritë (Gëzim Erebara)
1981 - Plaku dhe hasmi (Hysen Hakani)
1981 - Qortimet e vjeshtës (Kristaq Dhamo)
1981 - Si gjithe të tjerët (Spartak Pecani)
1981 - Shoku ynë Tili (Fehmi Oshafi)
1981 - Shtëpia jonë e përbashkët (Ismail Zhabjaku)
1981 - Thesari (Muharrem Fejzo)
1982 - Besa e kuqe (Piro Milkani)
1982 - Në ditët e pushimeve (B. Kurti D. Koçi)
1982 - Nëntori i dytë (Viktor Gjika)
1982 - Njeriu i mirë (Ibrahim Muço Kristaq Mitro)
1982 - Një vonesë e vogël (Xhanfize Keko)
1982 - Rruga e lirisë (Esat Musliu)
1982 - Shokët (Kujtim Çashku)
1983 - Apasionata (Ibrahim Muço Kristaq Mitro)
1983 - Dora e ngrohtë (Kujtim Çashku)
1983 - Dritat e qytezës (Fehmi Hoshafi)
1983 - Fraktura (Piro Milkani)
1983 - Fundi i një gjakmarrjeje (Rikard Ljarja)
1983 - Gracka (Saimir Kumbaro)
1983 - Kohë e largët (Spartak Papadhimitri)
1983 - Një emër midis njerëzve (Muharrem Fejzo)
1984 - Duaje emrin tënd (Ibrahim Muço Kristaq Mitro)
1984 - Ëndërr për një karrige (Fehmi Hoshafi)
1984 - Fejesa e Blertës (B. Kurti I. Zhabjaku)
1984 - Fushë e blertë fushë e kuqe (Gëzim Erebara)
1984 - Gjurmë në dëborë (Edmond Tare)
1984 - Kush vdes në këmbë (Vladimir Prifti)
1984 - Lundrimi i parë (Hysen Hakani)
1984 - Militanti (Piro Milkani)
1984 - Nata e parë e lirisë (Esat Musliu)
1984 - Nxënësit e klasës sime (Saimir Kumbaro)
1984 - Shirat e vjeshtës (Spartak Pecani)
1984 - Taulanti kërkon një motër (Xhanfize Keko)
1984 - Ura dhe kështjella (Rikard Ljarja)
1985 - Asgjë nuk harrohet (Esat Ibro)
1985 - Dasma e shtyrë (Mark Topallaj)
1985 - Gurët e shtëpisë sime (Dhimitër Anagnosti)
1985 - Hijet që mbeten pas (Esat Musliu)
1985 - Melodi e pandërprerë (Fehmi Hoshafi)
1985 - Mondi dhe Diana (Besim Kurti)
1985 - Në prag të jetës (Piro Milkani)
1985 - Pranverë e hidhur (Muharrem Fejzo)
1985 - Të mos heshtësh (Spartak Pecani)
1985 - Të paftuarit (Kujtim Çashku)
1985 - Tre njerëz me guna (Saimir Kumbaro)
1985 - Vjeshtë e nxehtë e '41 (Albert Xholi Eduart Makria)
1985 - Enveri ynë (Kristaq Mitro Ibrahim Muça)
1986 - Bardhësi (Besim Kurti)
1986 - Dasëm e çuditëshme (Esat Ibro)
1986 - Dy herë mat (Bujar Kapexhiu)
1986 - Dhe vjen një ditë (Vladimir Prifti)
1986 - Fillim i vështirë (Albert Xholi)
1986 - Fjalë pafund (Spartak Pecani)
1986 - Gabimi (Drita Koçi)
1986 - Guri i besës (Mark Topallaj)
1986 - Kur hapen dyert e jetës (Rikard Ljarja)
1986 - Kur ndahesh nga shokët (Petrit Llanaj)
1986 - Një jetë më shumë (Gëzim Erebara G. Haxhihyseni)
1986 - Rrethimi i vogël (Saimir Kumbaro)
1986 - Tre ditë nga një jetë (Lisenko Malaj)
1987 - Binarët (Muharrem Fejzo)
1987 - Botë e padukshme (Kristaq Dhamo)
1987 - Eja (Piro Milkani)
1987 - Familja ime (Albert Xholi)
1987 - Këmishët me dyllë (Besim Kurti)
1987 - Në emër të lirisë (Fehmi Hoshafi)
1987 - Një vit i gjatë (Esat Ibro)
1987 - Përsëri pranverë (Petrit Llanaj)
1987 - Përrallë nga e kaluara (Dhimitër Anagnosti)
1987 - Rrethi i kujtesës (Esat Musliu)
1987 - Tela për violinë (Bujar Kapexhiu)
1987 - Telefoni i një mëngjesi (Ibrahim Muço Kristaq Mitro)
1987 - Vrasje në gjueti (Kujtim Çashku)
1987 - Zëvendësi i grave (Fehmi Hoshafi)
1988 - Babai i studentit (Flamur Koçi)
1988 - Bregu i ashpër (Drita Koçi)
1988 - Flutura në kabinën time (Vladimir Prifti)
1988 - I treti në mes (Fatmir Koçi)
1988 - Pesha e kohës (Rikard Ljarja)
1988 - Misioni përtej detit (Lisenko Malaj)
1988 - Pranvera s'erdhi vetëm (Piro Milkani)
1988 - Sinjal dashurie (Besnik Bisha)
1988 - Stolat në park (Bujar Kapexhiu)
1988 - Shkëlqim i përkohshëm (Albert Xholi)
1988 - Treni niset në 7 pa 5 (Spartak Pecani)
1988 - Tre vetë kapërcejnë malin (Besim Kurti)
1988 - Historiani dhe kameleonët (Saimir Kumbaro)
1989 - Arjana (Grigor Stavri)
1989 - Balada e Kurbinit (Kujtim Çashku)
1989 - Djali elastik (Besim Kurti)
1989 - Edhe ashtu edhe kështu (Bujar Kapexhiu)
1989 - Kthimi i ushtrisë së vdekur (Dhimitër Anagnosti)
1989 - Kush është vrasësi (Mark Topallaj)
1989 - Lumi që nuk shteron (Fatmir Koçi Flamur Koçi)
1989 - Muri i gjallë (Muharrem Fejzo)
1989 - Njerëz në rrymë (Besnik Bisha Grigor Stavri)
1989 - Pas takimit të fundit (Fehmi Hoshafi)
1989 - Shpresa (Eduart Makria)
1989 - Vitet e pritjes (Esat Musliu)
1990 - Jeta në duart e tjetrit (Albert Xholi)
1990 - Kronikë e një nate (Esat Ibro)
1990 - Ngjyrat e moshës (Piro Milkani)
1990 - Një vajzë e një djalë (Ibrahim Muço Kristaq Mitro)
1990 - Vetmi (Spartak Pecani)
1990 - Bardhë e zi (Gjergj Xhuvani)
1990 - Vdekja e burrit (Lisenko Malaj)
1991 - Enigma (Spartak Pecani)
1991 - Kush e solli Doruntinën (Llazi Serbo)
1991 - Shpella e piratëve (Eduart Makria)
1992 - Pas fasadës (Drita Koçi)
1992 - Vdekja e kalit (Saimir Kumbaro)
1992 - E diela e fundit (Gjergj Xhuvani)
1993 - Qind për qind (Artan Minarolli Petrit Ruka)
1993 - Zemra e nënës (Besnik Bisha)
1993 - Nekrologji (Fatmir Koçi)
1993 - Një ditë nga një jetë (Gjergj Xhuvani)
1994 - Dashuria e fundit (Gjergj Xhuvani)
1994 - Përdhunuesi (Spartak Pecani)
1994 - Vazhdojmë me Beethovenin (Spartak Pecani)
1995 - Plumbi prej plasteline (Petrit Ruka Artan Minarolli)
1995 - Të burgosurit e galerisë (Saimir Kumbaro)
1996 - Nata (Esat Musliu)
1996 - Kolonel Bunker (Kujtim Çashku)
1997 - Bolero (Besnik Bisha)
1998 - Dasma e Sakos (Vladimir Prifti)
1999 - Funeral Business (Gjergj Xhuvani)
2000 - Porta Eva (Albert Minga)
2001 - Parrullat (Gjergj Xhuvani)
2001 - Tirana viti 0 (Fatmir Koçi)
2001 - Nata pa hënë (Artan Minarolli)
2001 - Butrinti (Vladimir Prifti)
2002 - Edeni i braktisur (Eno Milkani)
2002 - Vals (Armand Bora)
2003 - Një ditë e mrekullueshme (Irvin Muçaj)
2003 - Yllka (Maya Simon Ylli Pepo)
2003 - Lule të kuqe lule të zeza (Mevlan Shanaj)
2003 - Letra ere (Edmond Budina)
2003 - Macet në dëborë (Irvin Muçaj)
2004 - I dashur armik (Gjergj Xhuvani)
2004 - Luleborë (Robert Budina)
2004 - Syri magjik (Kujtim Çashku)


Edituar për herë të fundit nga Luan_Valikardi në Sun 30 Oct 2011 - 14:40, edituar 1 herë gjithsej


Filma Shqiptare - Faqe 2 6ds9w0

Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Filma Shqiptare online

prej Thu 12 Jul 2012 - 19:15
Shoqja nga Fshati
Filma Shqiptare - Faqe 2 Shoqja-nga-Fshati-300x200Ollga tashme e pergatitet te jape leksione grave jo me si nje zonje nga qyteti, por si nje shoqe nga fshati.

Muzika e bukur, peisazhet e mrekullueshme, loja e aktoreve ne rolet kryesore: Violeta Manushi, Rajmonda Bulku, Stavri Shkurti, Pandi Raidhi, Yllka Mujo, Pirro Kita, Sotiraq Bratko etj.. alb-observer.com
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Re: Filma Shqiptare

prej Thu 12 Jul 2012 - 19:17
2 herë mat
Filma Shqiptare - Faqe 2 Mat-300x225
“Dy herë mat”, një film mjaft mbresëlënës, i pëlqyer nga i madh e i vogël dhe vazhdon të pëlqehet edhe në ditët tona.

Filmi është i mbushur me situata komike dhe plot të papritura.

Personazhi kryesor, Ilo Pinci, është specialist peshku dhe midhjesh, por njëkohësisht ka shumë pasion shahun. Ai është ftuar në një qytet të vogël bregdetar, për të marrë pjesë në një konkurs shahu. E pranon me dëshirë ftesën, pasi shpreson që të mësojë të dhëna teknike për midhjet. Ndërkohë, sa i përket shahut, i bindur në aftësitë e tij, nuk e diskuton fare vendin e parë.
Por nuk do ta ketë kaq të lehtë, pasi Rudina e vogël është një shahiste e madhe…

Filmi komedi “Dy herë mat”, që mban autorësinë e Bujar Kapexhiut, fillimisht ka qenë ideuar për “Tre herë mat”. Por meqë filmi dilte shumë i gjatë, u hoq një “mat” dhe mbeti “Dy herë mat”. Roli kryesor i filmit u interpretua nga vetë Bujari.alb-observer.comShqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Re: Filma Shqiptare

prej Thu 12 Jul 2012 - 19:20
Letra në erë – Letters in the Wind (2003)
Filma Shqiptare - Faqe 2 Lettere-al-vento
Aktori dhe regjisori shqiptar Edmond Budina, është skenaristi, drejtori artistik, por edhe protagonisti i filmit dramatik “Letra në Erë”, prodhim kinematografik i vitit 2003.

Budina luan rolin e profesorit Niko Gjini, i cili përpiqet të mbijetojë në Shqipërinë e sotshme, pas rrëzimit të sistemit komunisti.

Ai, së bashkë me bashkëshorten e tij, Ninën (rol që luhet nga Yllka Mujo, përfitojnë nga i biri që kanë në Itali, i cili u dërgon para, por që kanë vite pa e parë.
Por nuk vonon dhe i biri nuk u dërgon më para. Niko fillon të dyshojë se mos djali i tyre ka ndonjë problem.

Duke mbetur pa lekë, Niko kapërcen krenarinë dhe fillon të shesë banane. Në këto momente të vështira, i gjendet pranë miku i tij i vjetër, Goni Doci (që luhet nga Bujar Asqeriu), i cili tashmë është bërë një gangster i fuqishëm, i korruptuar krejt.

Në film është edhe një personazh tjetër, Eda, vajza e Nikos. Ky rol luhet nga bashkëshortja e vërtetë e Edmond Budinës, Adele Budina.

Pra, kur vajza e Nikos rrëmbehet, Niko zbulon se djali i tij që ndodhet në Itali, është larguar nga frika nga Shqipëria.

Duke ndjerë nevojën për të zbuluar të vërtetën, Niko Gjini udhëton drejt Torinos, në Itali, në kërkim të të birit… /alb-observer.com/Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Re: Filma Shqiptare

prej Thu 12 Jul 2012 - 19:23
Lulekuqet mbi mure
Filma Shqiptare - Faqe 2 Lulekuqe-212x300
Regjisor: Dhimitër Anagnosti, Skenari: Petraq Qafzezi, Dhimitër Anagnosti, Producent: Kinostudio Shqipëria e Re, Muzika: Kujtim Laro.

Përmbajtja e filmit
Jetimët e një strehe varfnore nën urdhërat e drejtorit dhe kujdestarit të tyre pastrojnë neper rruge,gjate nates, parrullat që komunistet kanë shkruar ne mure, kundër fashizmit. Te nxitur dhe nga nje antetat i kryer kunder nje oficeri italian nga ana e komunisteve ilegale,katër shokë të vegjël Jaçe, Lelo, Bardhi dhe Tomi organizojnë rrëzimin e kujdestarit nëpër shkallë. Nga frika e presioneve të kujdestarit njeri prej jetimeve, i quajtur Sulo,te cilin kujdestari e kishte vene per te spiunuar shoket, përpiqet të kapërcejë muret e jetimores dhe vritet nga patrulla.alb-observer.com
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Filma Shqiptare

prej Sun 15 Jul 2012 - 14:13
Lamerica (1994)

Filma Shqiptare - Faqe 2 Lamerica
Film shqiptaro-italian i vitit 1994 me regji nga Gianni Amelio.Dy italian tip mashtruesash dhe dallaveraxhinjsh vijnë në Shqipëri pas rënies së sistemit komunist për të hapur një ndërmarrje dhe për të fituar. Për këtë ata kanë nevojë për një lolo, dhe zgjedhin një plak në burg, Spiron. Por i riu italian Gino, me Spiron gjen disa probleme. Ai humb identitetin e tij thellësisht në Shqipëri, dhe fillon të ndryshojë.


Filma Shqiptare - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Re: Filma Shqiptare

prej Sun 15 Jul 2012 - 19:26
Koha e Kometës (Time of the Comet) 2007

Filma Shqiptare - Faqe 2 Koha-e-kometes-212x300Koha e Kometës (en. Time of the Comet) është film shqiptar i vitit 2007 i realizuar me regji nga Fatmir Koçi dhe shkimtar Dritero Kasapi, bazuar në romanin “Viti i mbrapshtë” nga Ismail Kadare.

Përmbajtja: Një i ri kërkon të luftojë për të liruar vendin e tij dhe për të sjellë lirinë në atdhe, por në vend të luftës ai gjen dashurinë e jetës së tij.

Aktorët: Blerim Destani, Masiela Lusha, Xhevdet Ferri, Thomas Heinze, Vlado Jovanovski, Çun Lajçi, Ralf Moeller, Blerim Gjoci, Xhevdet Jashari, Besart KallakuLuan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Filma Shqiptare

prej Sat 24 Nov 2012 - 14:41
(Ju lutem, bashkojini keto dy temat: "Filma Shqiptare" + "Filma shqiptare online")


Filma Shqiptare - Faqe 2 6ds9w0
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Filma Shqiptare

prej Sat 24 Nov 2012 - 14:44
Message reputation : 100% (1 vote)
"Filma Shqiptarë"
me
"Filma Shqiptare online"

temat u bashkun


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Filma Shqiptare - Faqe 2 N
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Filma Shqiptare

prej Sat 24 Nov 2012 - 14:46


Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv: Filma Shqiptare - Faqe 2 573234 :vuv:


Filma Shqiptare - Faqe 2 6ds9w0
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Filma Shqiptare

prej Sat 24 Nov 2012 - 15:08
"LISTA E FILMAVE SHQIPTARE"
me
"Filma Shqiptare "

temat u bashkun


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Filma Shqiptare - Faqe 2 N
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Filma Shqiptare

prej Fri 1 Nov 2013 - 13:00


Filma Shqiptare - Faqe 2 6ds9w0
Sponsored content

default Re: Filma Shqiptare

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi