Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Një kancer i rrallë e kishte shpërfytyruar, mjekët e kthejnë në identitet

prej Thu 19 Jul 2012 - 13:22
Një kancer i rrallë e kishte shpërfytyruar, mjekët e kthejnë në identitet Fytyra-300x187Një kancer i rrallë, i kishte shpërfytyruar fytyrën e saj.

40-vjeçaria Li Hongfang, më në fund mund të qesh përsëri, e “liruar” nga 70 tumoret që shpërfytyronin fytyrën e saj.
Mjekët në spitalin e kryeqytetit Xi’an, në periferinë Shaanxi të Kinës morën përsipër të operojnë krejtësisht falas, nën e varfër.

Li Hongfang, citon alb-observer.com, vuante për 10-vjet rresht nga një sëmundje shumë e rrallë e kancerit në kockë. Sëmundja i shkaktonte asaj një zhvillim anormal të kockës, si rezultat të krijoheshin shumë tumor të cilët e shpërfytyronin atë. Por, si pasoj e varfërisë së tejskajshme të 40-vjeçares, ajo nuk mund të paguante mjekët. Shuma për një ndërhyrje të tillë kirurgjikale, arrin në 75.000 euro.

“Ndjejë kokën time më të lehtë dhe sigurisht që tregojë më e bukur. Do shikojë vetveten në pasqyrë pasi të ulët ënjtja e operacionit. Do jetë dhurata më e bukur e jetës time”./alb-observer.com/
Një kancer i rrallë e kishte shpërfytyruar, mjekët e kthejnë në identitet Fytyra-1Një kancer i rrallë e kishte shpërfytyruar, mjekët e kthejnë në identitet Fytyra-2Një kancer i rrallë e kishte shpërfytyruar, mjekët e kthejnë në identitet Fytyra-3Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi