Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Masazhet më relaksuese me gjarpërinj Empty Masazhet më relaksuese me gjarpërinj

Tue 24 Jul 2012 - 18:37
Masazhet më relaksuese me gjarpërinj Masazh-me-gjarperMasazhi është një moment relaksues me të vërtetë special. Por kohët e fundit është përhapur një metodë e re qetësie trupore, fal masazheve të veçanta që ofrohen nga gjarpërinjtë.

Harrojini kremrat apo vajin e parfumosur të masazhit, tendenca e fundit për mirëqenien fizike janë pikërisht gjarpërinjtë e të gjitha përmasave.

Përdoruesja e “Terapi me gjarpërinj”, është Ada Barak, pronarja e një qendre estetike izraeliane. Por terapia e saj kohët e fundit po përhapet në masë në të gjithë botën, madje ka arritur edhe në Moskë, ku të pasurit dëshirojnë të mbështillen nga zvarranikët.

“Ky trajtim është tepër qetësues. Gjarpri falë kontaktit me lëkurën ndanë ngrohtësinë, sepse zvarranikët janë kafshë me gjak të ftohtë dhe në këtë mënyrë dhurojnë një ndjenjë relaksimi të veçantë”, shpjegon Olga Lutovinova, e cila drejton një nga këto qendra masazhi. /E.Lata/
Masazhet më relaksuese me gjarpërinj Masazh%20me%20gjarprinj%202Masazhet më relaksuese me gjarpërinj Masazh%20me%20gjarprinj%203Masazhet më relaksuese me gjarpërinj Masazh%20me%20gjarprinj
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi