Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default 3 vjecarja me kembe anormale

prej Tue 24 Jul 2012 - 21:38
3 vjecarja me kembe anormale ChinaNje vajze kineze trevjecare i ka kembet kaq te medhaja sa eshte e detyruar te ece zbathur. Vogelushja Yu Yu, qe jeton ne Xi'an, Shaanxi nje province te Kines, ka edhe veshtiresi ne kembe, vuan nje lloj semundjeje te padiagnostikuar qe provokon rritje te vazhdueshme te kembeve me nje norme te larte alarmuese shpejtesie.

Kembet e saj jane gjithmone te fryra dhe te renda dhe e bejne shume te veshtire ecjen. Familja e saj eshte shume e varfer, por dale-ngadale po mbledhin fonde per te arritur te konsultohen me nje mjek dhe te kerkojne ndihme per gjendjen e saj.

Gjyshi i Yu Yu vendosi ta coje ne Pekin per nje konsulte mjekesore dhe me kete rast shiti te gjithe derrat e tij. Per momentin vajza eshte e detyruar te rrije gjithmone zbathur, nuk ka kepuce qe i pershtaten kembeve te saj anormale.


3 vjecarja me kembe anormale Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi