Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

Stërvitja “brutale” e fëmijëve kinezëve për Olimpiadë Empty Stërvitja “brutale” e fëmijëve kinezëve për Olimpiadë

Tue 31 Jul 2012 - 21:26
Fitorja e 16-vjeçares kineze që ka befasuar të gjithë botën me paraqitjet e saj të pabesueshme në sportin e notit, Ye Shiwen, hapi polemikat se ajo është ndihmuar nga dopingu. Ye vendosi rekordin botëror në këtë disiplinë duke notuar më shpejt se kurrë më parë në jetën e saj, ndërsa në 50 metrat e fundit, notoi edhe më shpejt se fituesi i së njëjtës garë për meshkuj. Kjo fitore e saj i futi të gjithë në dyshime, se si një vajzë mund të kalojë edhe një mashkull në garë. Këto janë disa foto të publikuara nga mediat britanike për të mësuar si fëmijët në Kinë stërviten për të marrë pjesë në Lojërat Olimpike.
Ata merren që nga familjen e tyre që në moshën 4-vjecare dhe futen në shkolla të posaçme ku mësohen si të bëhet atletët apo notarët e së ardhmes.
Fëmijet “ndëshkohen” duke bërë ushrimet më të vështira për të arritur suksese të larta.
Burimi: ballkanwebStërvitja “brutale” e fëmijëve kinezëve për Olimpiadë StervitjeStërvitja “brutale” e fëmijëve kinezëve për Olimpiadë Stervitje1Stërvitja “brutale” e fëmijëve kinezëve për Olimpiadë Stervitje2Stërvitja “brutale” e fëmijëve kinezëve për Olimpiadë Stervitje4
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi