Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Sekreti i bukurisë i mbledhur në një frut Empty Sekreti i bukurisë i mbledhur në një frut

Thu 2 Aug 2012 - 14:37
Portokalli dhe lëngu i tij, janë miku më i mirë për bukurinë, për flokët, lëkurën dhe thonjtë.

Lëngu në fjalë ka shumë merita kjo falë vitaminës C që përmban, jo vetëm në konsumimin si pije por edhe për aspekte estetike për të përmirësuar pamjen.

Në “Mirror” publikohen arsyet pse ekspertët e bukurisë rekomandojnë një gotë lëng portokalli.

Siç informon noa.al sipas tyre lëngu i portokallit shërben jo vetëm për të mbajtur trupin në formë, por edhe për efekte të tjera të bukurisë.

Rreth 200 vullnetarë të sektorit të bukurisë të cilët bëjnë pjesë në Cosmetic Executive Women të pyetur mbi produktet e bukurisë, më shumë se gjysma e tyre tha se pijnë vazhdimisht lëng portokalli dhe se e kanë pjesë të programit të bukurisë.

Susan Mahy sqaron se, “Përbërësit e lëngut të portokallit janë shumë funksional si për lëkurën, thonjtë por edhe në dietë. Grupi ynë në sektorin e estetikës e përdor këtë produkt në sektorin e kozmetikës, parfumerisë në dermatologji etj”.

a.y/noa.al
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Sekreti i bukurisë i mbledhur në një frut Empty Re: Sekreti i bukurisë i mbledhur në një frut

Thu 2 Aug 2012 - 14:37
Ndersa une do te thoshja se, sekreti i bukurise eshte gezimi.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi